Më mbaj mend (për 1 muaj)

Spiro Korro

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Vrine 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Greqi 
BIOGRAFIA: Spiro Korro është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Më datë 8 Dhjetor 2017, Spiro Korro publikon videoklipin "Vajze Nga Saranda". Më datë 15 Dhjetor 2017, Spiro Korro publikon videoklipin "Hape Dasmen Moj Klarine". Më datë 14 Prill 2018, Spiro Korro publikon videoklipin "Mos Te Lent Zoti Pa Mike". Më datë 22 Nëntor 2018, Spiro Korro publikon videoklipin "Jam Djal Nga Tepelena" dhe është kujdesur vetë për tekstin e këngës. Orkestrimi i këngës u punua nga Bledi Telha. Më datë 14 Korrik 2...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Adriatik Bibe

Ilir Berdilla

Hekuran Likollari

Thanas Sazo

Drini Gjona

Klodjan Meçka

Rudi Hasanllari

Nasi Kerraj

Perlat Merko

Metlli Musaraj

Tags: Spiro Korro


Komente mbi këtë artist