A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Spiro Roko

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • Maliq 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 52 Vjeç
BIOGRAFIA: Spiro Roko është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Spiro Roko sjell kenge te ndryshme te cilat i pekasin me shume zones se Korces, por jo vetem. Qe ne fillimet e para ka qene i perkushtuar per kengen e sidomos per ate popullore. Kengetari i mirenjohur ka bere dhjetra kenge te cilat kane lidhje me zonen e qarkut te Korces si: "Kur me zbret nga Voskopoja". Kengetari maliqas pervec kengeve popullore ka kenduar edhe kenge te tjera afer serenates si: "Pa nene dhe Kaliro". Momentalisht jeton ne Maliq ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Vasillaq Gremi

Hysni Alushi

Arjan Toci

Ylli Baka

Hajredin Gjeta

Fred Delaj

Reshit Boka

Arben Delaj

Thoma Mahilaj

Ferdinant Bjanku


Tags: Spiro Roko

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019