Më mbaj mend (për 1 muaj)

Stefi Prifti & Endri Prifti - Jorgjica Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  17

O sa dale i pire moj nga Republika
me raki edhe me lot

O sa dale i pire moj nga Republika
dhe pas teje vrapoj

shkaketare me je ti moj qe po pi
nate e dite, ne vetmi (2x)

O po kur kaloj sorkakut nga Sofika
zemren time ma copeton (2x)

shkaketare me je ti moj qe po pi
nate e dite, ne vetmi (2x)

Nëma thiken te pres mollën
Jorgjica, Jorgjica
se perndryshe preva dorën
Jorgjica, Jorgjica (2x)

Me thone bota je i marre
Jorgjica Jorgjica
se pa ty nuk ndez dot zjarrin
Jorgjica Jorgjica (2)


Ky tekst u dërgua nga AjliCover: Piro Sulioti - Jorgjica
Endri Prifti & Stefi Prifti
Publikimi: 01/12/2010
Muzika: Petro Papakristo
Teksti: Petro PapakristoStefi Prifti & Endri Prifti - Jorgjica
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jorgjica".
3. Video është e këngës "Jorgjica", por nuk këndohet nga Stefi Prifti & Endri Prifti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Stefi Prifti:


Komente 2