Më mbaj mend (për 1 muaj)

Stefi Prifti & Endri Prifti - Bora E Pare  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  12

Këngë e albumit:

"Dua Te Me Tregosh..."

Komente

1 🔥

Më Shumë Nga

Endri Prifti

09/07/2014

2014-07-09T04:34:22+00:00Pra binte bore, bora e pare
dhe ne kalonim bashke ne trotuar,
ecnim te dy, zene dore per dore
Filluam te luanim bashke me topa bore.

Ti qeshje vogelushe sykalter
mes bores qe binte pa pushim
Te ngrinin ty dockat e njoma
I ngrohje ato ne gjoksin tim.

Pra bjer, pra bjer, ti bore e pare,
S'ta kemi ne friken aspak.
Se shume dashuri ka ne bote
E para, s'harrohet per jete!

Pra binte bore, bora e pare
dhe ne kalonim bashke ne trotuar,
ecnim te dy, zene dore per dore
Filluam te luanim bashke me topa bore.

Ti qeshje vogelushe sykalter,
mes bores qe binte pa pushim.
Te ngrinin ty dockat e njoma
I ngrohje ato ne gjoksin tim.

Pra bjer, pra bjer, ti bore e pare,
S'ta kemi ne friken aspak.
Se shume dashuri ka ne bote
E para, s'harrohet per jete!

Se shume dashuri ka ne bote
E para, s'harrohet per jete!

Akordet:

Origjinalja fillon ne Dm, ose me kapo ne 5-a ne kitare

Pra binte (Am)bore, bora e (Dm)pare
dhe ne kalonim bashke ne (E)trotuar,
ecnim te (Am)dy, zene dore per (Dm)dore
Filluam te luanim bashke me topa (E)bore.

Ti (Am)qeshje (Dm)vogelushe (Am)sykalter
mes bores qe (E)binte pa (Am)pushim
Te (Am)ngrinin ty (Dm)dockat e (Am)njoma
I ngrohje (E)ato ne gjoksin tim.

Pra (Am)bjer, pra (E)bjer, ti bore e (Am)pare,
S'ta (Am)kemi ne (E)friken (Am)aspak.
Se (Dm)shume (E)dashuri ka ne (Am)bote
E (Am)para, (E)s'harrohet per (Am)jete!

Pra binte bore, bora e pare
dhe ne kalonim bashke ne trotuar,
ecnim te dy, zene dore per dore
Filluam te luanim bashke me topa bore.

Ti qeshje vogelushe sykalter,
mes bores qe binte pa pushim.
Te ngrinin ty dockat e njoma
I ngrohje ato ne gjoksin tim.

Pra bjer, pra bjer, ti bore e pare,
S'ta kemi ne friken aspak.
Se shume dashuri ka ne bote
E para, s'harrohet per jete!

Se shume dashuri ka ne bote
E para, s'harrohet per jete!


Më Shumë Këngë Nga Stefi Prifti:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet