Më mbaj mend (për 1 muaj)

Stefi Prifti & Endri Prifti - Adhuroj Stinen E Vjeshtes  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Endri Prifti

13/12/2013

2013-12-13T19:03:13+00:00E adhuroj stinen e vjeshtes
Bukurine e saj
Dhe gjethet kur bien nga pemet
Si te zena ne faj

Sa me pelqen ky plazh i braktisur
I cili me ngjan si varke e vetmuar
Mes dallgesh shkon tek limani i saj

Sa e dua koloritin e saj
Kur pikat e shiut mbi xhama
Trokasin ngadale

Ne qiell shikoj nje fjongo te bardhe
Qe era e lehte, e lehte
Nga floket sot nje vajze ja ka mare
Mendimet e mia shkojne drejt saj
Ne kete largesi ku perendojne dhe zogjte shtegetare

Sa e dua koloritin e saj
Kur pikat e shiut mbi xhama
Trokasin ngadale

Akordet:

D A D. A
E adhuroj stinen e vjeshtes
D A
Bukurine e saj
D A F#m
Dhe gjethet kur bien nga pemet
E A-D
Si te zena ne faj

Sa me pelqen ky plazh i braktisur
I cili me ngjan si varke e vetmuar
Mes dallgesh shkon tek limani i saj

A. D. A —D
Sa e dua koloritin e saj
A. F#m
Kur pikat e shiut mbi xhama
E. A —D
Trokasin ngadale

Ne qiell shikoj nje fjongo te bardhe
Qe era e lehte, e lehte
Nga floket sot nje vajze ja ka mare
Mendimet e mia shkojne drejt saj
Ne kete largesi ku perendojne dhe zogjte shtegetare

Sa e dua koloritin e saj
Kur pikat e shiut mbi xhama
Trokasin ngadale


Më Shumë Këngë Nga Stefi Prifti:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet