Më mbaj mend (për 1 muaj)

Stefi Prifti & Endri Prifti - Per Ty  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2016

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Endri Prifti

04/12/2016

2016-12-04T20:13:41+00:00Ti rri e ndrojtur,
Si e porsazbritur prej ndonje endrre.
Perpiqesh ti vidhesh
veshtrimit tim.

Liqen i fshehur,
Nen zambak uji shikimi yt
Mes syve mister,plot emocion.

Ref:
Sikur t'i mblidhja gjithe netet,
Si rruaza ne nje gjerdan,
Do ta kuptoje valle sa te dua,
Nuk e di.

Sikur t'i mblidhja gjithe netet,
Si rruaza ne nje gjerdan,
Mundimin dhe endrrat e tyre,
t'i falja ty.

Te them te dua,
Ti jo s'me le,Te gjej nje cast.
E larget je si nje yll,
dhe pse je prane.

Ne netet e gjata,
Per ty mendoj une kam kaq kohe.
Per buzet,floket, per ty,
Qe me mungon.

Ref:
Sikur t'i mblidhja gjithe netet,
Si rruaza ne nje gjerdan,
Do ta kuptoje valle sa te dua,
Nuk e di.

Sikur t'i mblidhja gjithe netet,
Si rruaza ne nje gjerdan,
Mundimin dhe endrrat e tyre,
t'i falja ty.

Se ti je, je ti ajo qe me mundon,
Vetem me thuaj endrra ime,
a te te pres apo te shkoj

Se ti je, je ti ajo qe me gezon,
Netet e mia si rruaza,
Mblidhen gjerdan,
Per ty mendoj.

Ref:
Sikur t'i mblidhja gjithe netet,
Si rruaza ne nje gjerdan,
Do ta kuptoje valle sa te dua,
Nuk e di.

Sikur t'i mblidhja gjithe netet,
Si rruaza ne nje gjerdan,
Mundimin dhe endrrat e tyre,
t'i falja ty.


Më Shumë Këngë Nga Stefi Prifti:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet