Më mbaj mend (për 1 muaj)

Stefi Prifti & Grupi I Studentëve - Ne, Studentet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

S’është një ditë, pak çaste,
jeta jonë, jeta jonë studentë,
nuk është jo, një copëz ëndrre
që largohet shpejt, largohet shpejt.

Të zjarrtë sot në disko
jemi ne, jemi ne të gjithë
dhe fjalë të pathëna,
ëndrra dhe shpresa
digjen thellë në shpirt.

Grupi:
Drita, plot ngjyra plot
ndizen, zbehen tek kërcejmë muzikën rrok.

Këngëtari:
Ne harrojmë trishtimin,
brengën, të përditshmen,
të shkujdesur jemi
mbushur ëndërrime.
Ti mos rri e ndrojtur,
eja të vallëzojmë
në një ritëm hapash tok.

Drita plot, ngjyra plot
ndizen, zbehen tek kërcejmë muzikën rrok.

Ref.
Tingujt shuhen, zërat, yjet
treten, humbin lart në qiell,
një ditë tjetër po agon.
Ne studentet tek e ardhmja
gjejmë shpresën, moshën tonë.

Jo s’është jeta jonë
veç një disko, mbrëmje dhe koncert.

Jo s’duam që ditët një nga një t’i shtyjmë
në duar të mbajmë botën, gjithësinë.
Ne kërkojmë vetëm dritë e lumturi
të kuptojmë që jemi të rinj.

Drita, plot ngjyra plot
ndizen, zbehen tek kërcejmë muzikën rrok.

Refreni:
Tingujt shuhen,zërat, yjet
treten humben lart në qiell,
një ditë tjetër po agon…


Stefi Prifti & Grupi I Studentëve - Ne, Studentet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne, Studentet".
3. Video është e këngës "Ne, Studentet", por nuk këndohet nga Stefi Prifti & Grupi I Studentëve.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Stefi Prifti:


Komente 0