Stela Brahimllari
Stela Brahimllari
Stela Brahimllari
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Stela Brahimllari është këngëtare e njohur. Kengetarja eshte zbuluar se ishte e talentuar ne dhjetor te 2006-es ne emisionin ”Good morning Albania”.

Në Maj 2007, Stela Brahimllari merr pjesë në Top Fest 4 dhe shkon deri ne finale me kengen “Te premtoj”.

Gjate vitit 2008 ka qene pjesemarrese ne emisionin “E diell” tek rubrica "Talente ne E diell". Prej me shume se nje viti performon live kryesisht ne Piano Bar.

Në Maj 2012, Stela Brahimllari merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Ne Pasqyre". Kenga ka ne qender te saj figuren e femres ne nje shoqeri ende maskiliste. Teksti eshte konceptuar si nje bashkebisedim me vetveten, duke shpalosur boten shpirterore prandaj edhe titulli eshte "Ne pasqyre".

Në Dhjetor 2014, Estela Brahimllari merr pjesë në Festivali i 53-të Në RTSH me këngën "Kjo Natë".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0