A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Stine Feat. Diti G

Te Ndahem ➡ Per Separarmi

 Shqip ➡  Italisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Anny


Te Ndahem

Nëse në zemër fsheh diçka
tregoma, tregoma, tregoma
e vetmja dëshirë që unë kam
plocoma,plocoma,plocoma
ti i kthen buzeqëshjen jetës sime
ti i jep arsye ditës sime
ti je gjithçka që unë kërkoj
mos më lër të ndihem në faj

REF:
Nuk gjej guximin, nuk gjej forcë
të ndahem, të ndahem, të ndahem
tek ty shpirti më rreh fortë
të falem, të falem, të falem
nuk gjej guximin, nuk gjej forcë
të ndahem, të ndahem, të ndahem
tek ty shpirti më rreh fortë
të falem, të falem, të falem

Gjithë botën me ty do e ndaj
se të dua, të dua, të dua, të dua
se ti je gjithçka që unë kam
je për mua, mua, mua
se ti je dëshira e zemrës sime
ti je pasqyra e vetes sime
se ti je gjithçka që unë kërkoj
mos më lër të ndihem në faj

REF:
Nuk gjej guximin, nuk gjej forcë
të ndahem, të ndahem, të ndahem
tek ty shpirti më rreh fortë
të falem, të falem, të falem
nuk gjej guximin, nuk gjej forcë
të ndahem, të ndahem, të ndahem
tek ty shpirti me rreh forte
te falem, te falem, te falem

(Diti-G)
Ju kena ba halën në sy
të tonve kush s'na do
unë për ty maroj e ti për mue maro
hajt dorën ma ledhato
se për ty më ka marrë malli
ah... haj dalim ikim në ballkon
ç'ka me ba e vuj prej halli
për ty me dogji malli
veq fotot nëjta ti pa
edhe sa do rri larg meje
për ty nuk mundem me qa
telefonin nuk ngrej
megjithse folim çdo natë
kur t'kom aty ma ndryshe
a e ke vrejtje...

REF:
Nuk gjej guximin, nuk gjej forcë
të ndahem, të ndahem, të ndahem
tek ty shpirti më rreh fortë
të falem, të falem, të falem
nuk gjej guximin, nuk gjej forcë
të ndahem, të ndahem, të ndahem
tek ty shpirti më rreh fortë
të falem, të falem, të falem


Per Separarmi

Se nel cuore nascondi qualcosa
dimmelo, dimmelo, dimmelo
l'unico desiderio che ho
credimi, credimi, credimi
tu fai tornare il sorriso alla mia vita
tu sei la ragione della mia giornata
tu sei tutto quello che io cerco
non farmi sentirmi in colpa

CORO:
Non trovo il coraggio e la forza
per separarmi, per separarmi, per separarmi
i miei sentimenti per te sono forti
perdonami, perdonami, perdonami
Non trovo il coraggio e la forza
per separarmi, per separarmi, per separarmi
i miei sentimenti per te sono forti
perdonami, perdonami, perdonami

Tutto il mondo con te di condividerò
perché ti amo, ti amo, ti amo
perché tu sei tutto quello che io ho
sei per me, per me, per me
perché tu sei il desiderio del mio cuore
tu sei lo specchio della mia anima
perché sei tutto quello che io cerco
non farmi sentire in colpa

CORO:
Non trovo il coraggio e la forza
per separarmi, per separarmi, per separarmi
i miei sentimenti per te sono forti
perdonami, perdonami, perdonami
Non trovo il coraggio e la forza
per separarmi, per separarmi, per separarmi
i miei sentimenti per te sono forti
perdonami, perdonami, perdonami

vi vediamo agli occhi
tutte quelle che non vogliano
io per te muoio e tu per me muori
vieni a coccolare la mia mano
perché mi manchi
vieni ad uscire sul balcone
e che fare soffriamo dai problemi
per te sto bruciando dalla mancanza
non faccio altro che guardare le foto
anche se sei lontana da me
senza te non so piangere
non parlo al telefono
anche se parliamo qualche volta ogni tanto la sera
quando sei vicina a me è tutto diverso
hai capito amore mio

CORO:
Non trovo il coraggio e la forza
per separarmi, per separarmi, per separarmi
i miei sentimenti per te sono forti
perdonami, perdonami, perdonami
Non trovo il coraggio e la forza
per separarmi, per separarmi, per separarmi
i miei sentimenti per te sono forti
perdonami, perdonami, perdonami

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019