Më mbaj mend (për 1 muaj)

Stine - Si Trandafil Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  10

Ref:
dashuria shuhet ne heshtje si thahet trendafili ne etje,
tani kam nevoj per buzqeshjen qe me fale ti,
pa ty shum i ftoht esht janari,
pa ty nuk arrin t'me ngroh as zjarri,
ti ishe e para qe zgjove ndjenjat pa kufij,

1-----
E heshtur esht momenti,e heshtur je dhe ti,
e heshtur esht biseda o me ne te dy,
tani gjerat kuptohen,
ajo cdo te thuash skerkon shpjegim se gjerat komplikohen se cdo fillim ka dhe nje mbarim,
shum e brisht eshte dashuria,ndoshta shum i brisht jam un per ty,
po ku ndodhet lumturia qe une e kisha me ty
e kujtoj shpesh situaten ateher kur ish si trendafil,
trendafili tani vyshket,vyshket pa jete.

Ref:2
dashuria shuhet ne heshtje si thahet trendafili ne etje,
tani kam nevoj per buzqeshjen qe me fale ti,
pa ty shum i ftoht esht janari,
pa ty nuk arrin t'me ngroh as zjarri,
ti ishe e para qe zgjove

2----
Shpresa le te vdes e fundit,s'dua tet harroj,
dhe ne ujvaren e jetes edi dikund do te takoj,
ndonse ne u deshem,se per dashuri nuk ishte vone,
tani ngushlloj veten se dita dites per ty po tretem,
shum e brisht eshte dashuria,ndoshta shum i brisht jam un per ty,
po ku ndodhet lumturia qe une e kisha me ty
e kujtoj shpesh situaten ateher kur ish si trendafil,
edhe trendafili vyshket,vyshket pa jete

Ref:2
dashuria shuhet ne heshtje si thahet trendafili ne etje,
tani kam nevoj per buzqeshjen qe me fale ti,
pa ty shum i ftoht esht janari,
pa ty nuk arrin t'me ngroh as zjarri,
ti ishe e para qe zgjove ndjenjat pa kufij,


Ky tekst u dërgua nga DinaStine
Renditja: Top 200
Publikimi: 10/08/2009


Stine - Si Trandafil
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Si Trandafil".
3. Video është e këngës "Si Trandafil", por nuk këndohet nga Stine.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Stine:


Komente 0