Audio

Stine - Emigranti  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

19/12/2008

2008-12-19T19:04:04*
Ti ndoshta nuk e din por dije se nje dite do te jesh e imja ti
E M I G R A N T I T e E M I G R A N T I T

*
Mendova kete vit une me u kthy dhe pushimet me i kalu ne Shipri,
buze detit,
buze plazhit ne qytetit tim,
pran familjes,
pran shokeve dhe pa paracin.
Me shpenzime jan keto pushime,
deri dje s'kisha arsyje,
tani ti je arsyeja ime,
kur kam ik t'kom lan si fmi,
tani ti qenke ke rrit e qenke ba si qka e din ti .
Ti qenke rrit e qenka llastru,
aq me teper qenke zbukuru mi jep mu ato sy qe zoti te paska pikturu.
Delikate rruges kalon,
si poilc trafiku te gjitha makinat i ndalon,
si t'ia bej nuk e di na shkoj pushimi duke te ndjek tyy.

2x
Ti ndoshta nuk e din por dije se nje dite do te jesh e imja ti
E M I G R A N T I T e E M I G R A N T I T

*
Nuk kam asgje te te ofroj dhe as princit te kaltert nuk i ngjasoj e vetmja gje qe te dhuroj eshte nje dashuri e paster do ta premtoj.
Nuk me iket pa e dit se tani motivi i jetes time je ti,
kurre s'kam qen kaq i sigurt kurr se kam pas nje ndienje kaq te fort.
Ti qenke rrit e qenka llastru,
aq me teper qenke zbukuru mi jep mu ato sy qe zoti te paska pikturu.
Delikate rruges kalon,
si poilc trafiku te gjitha makinat i ndalon,
si t'ia bej nuk e di na shkoj pushimi duke te ndjek tyy.

4x
Ti ndoshta nuk e din por dije se nje dite do te jesh e imja ti
E M I G R A N T I T e E M I G R A N T I T

*
Ti qenke rrit e qenka llastru,
aq me teper qenke zbukuru mi jep mu ato sy qe zoti te paska pikturu.
Delikate rruges kalon,
si poilc trafiku te gjitha makinat i ndalon,
si t'ia bej nuk e di na shkoj pushimi duke te ndjek tyy

4x
Ti ndoshta nuk e din por dije se nje dite do te jesh e imja ti
E M I G R A N T I T e E M I G R A N T I T


Ky tekst u dërgua nga Gyyssa
Më Shumë Këngë Nga Stine:

Më Shumë...