Official Video

Stine - Dikur  (Feat. Brikena Asa)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

30/03/2019

2019-03-30T18:06:40

Featuring

Brikena Asa

Muzika & Teksti:

StineKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dikur" kënduar nga Stine.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Stine i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Niil-B - Dikur

Shum here shprehna eger jo qe du me tut
po as jeten se kom pas t’but
sa her qe bi n’gjum lutna per jeten
ma shum lutna per njerzt e mi se per veten

Mushna edhe ka 1 got
sa her qe m’kan tradhtu jom bo veq ma i fort
ju jeni t’vogel e madhe kjo bot
ma i kfjellt se ju edhe kur bona rrot

Shum her spo foli po pritoj ose po mana
po instrumentallat po mi nxerin fjalt me dana
sjom kon i lumtur kur ka kajt Nana
sot po kan pi gzimit se ka rrit luana

Un prej teje kom mendim tjeter
une shokt i shoh si vllazen e paren veq leter
fjalen fjal edhe vepren veper
pllastiken nuk kshyri me bo heker

N’ket qytet jom simbol
kan mem majt n’mend edhe n’arkivol
ti nese menon me rrejt ma mir mos fol
hesht pak se na ke rrejt boll (bi**h)

ref
Kur e di qe kom naj pun nuk flej shum
ma mir mem urrejt se mem dasht rrejshum
dikur pata pak sot i kom n’shej shum
edhe truqi n’gjep o kam rrin jeshum

Kurr si kom harru ata qe m’kan nimu
as ata qe pi inatit jon kthy me sulmu
ata qe deri dje suksese m’kan uru
sot urrejtje jon tu pru (f**k you)

Nuk repiti nese sma then beati
se fjalt e mia n’qfar do beatit nuk ja ngjiti
une dje kom pas qka sot nuk ki ti
ja t’q* nonen mir ja si mac nuk grithi

N’ket koh qe po jetojm parja fol
si ki paret me veti nuk ki goj
nuk e di pi shokve qka po pret
Edhe hija kur o errt naten t’len vet

Kaniher habitna me rimat e mia
mendoj qe i kom vjedh e sjon rimat e mia
po nese sjon t’miat qysh k*** mu kon tina
ata nuk din me shkru ksi rima

ref

Kur e di qe kom naj pun nuk flej shum
ma mir mem urrejt se mem dasht rrejshum
dikur pata pak sot i kom n’shej shum
edhe truqi n’gjep o kam rrin jeshum

Ti shum ki qef mos mem pa kerkun
amo un ko me t’zon 1 dit dikun e ko me t’rreh shum
shum i kom edhe lidhjet e forta shum
edhe truqin me llastik e kom shum

I kom shum sene pa i thon
shum fallca anash i kom lon
me shum ftyra more kokni kon
skom besu shum po apet so von

Repin ja kom borgj rrugve perqato jom majt
Kom shkru sa her qe kom dasht me shajt
Jom qart kur jom majt mos me kajt
t’kom lon permas se ti ke ec un kom ngajt (bi**h)

Ti je ma fallc se patikat e tua
edhe tekstet e tua jon tekstet e huja
kto rrena tjeter kujt shko thuja
sa i kshyr punt e mia kshyri punt e tua

Rrug t’gat kisha pas haver me shkru ni liber
n’kafazin tem njeri un e ni veten si tiger
As vetes n'pasqyre kaniher si jap qehre
Qysh mi dhon tjerve? Qe me men hala jon n'qerdhe

ref
Kur e di qe kom naj pun nuk flej shum
ma mir mem urrejt se mem dasht rrejshum
dikur pata pak sot i kom n’shej shum
edhe truqi n’gjep o kam rrin jeshum

Tooni (Rap Side) - Dikur

dikur dhimbja ime eshte be gur qfar me bere mua ti nuk e mendove kurr, sjom i parendsishem joo e le zemren qe te do sjom i parendsishem joo kur te kthehesh sdo kem koh,

ti moj jet ta fala jeten tem, ta fala dhimbjen tem, je kon nzemren tem, tash vet pom len, nuk e kom meritu, mem prek ku mas shumti mdhem,

mke lendu me tjetrin shko se per ty ska ven, kom pas dashni per ty nuk kom mujt met pas larg, nfakt kom dasht me kon me ty edhe kur bana plak,

e ti je kon mrena meje, ke qarkullu sikur gjak, ke bo hapa shum t gabumm, e din vet sa mke hi nhakk,

nuk po shkoj prej teje,se mrapa mvjen hija jote me ty mu ndaa, o si me nda rakin prej ksaj gote, nuk kom dasht as me menu qe pa ty ko me shku kohh, se krejt deshirat qa i ke pas kurr nuk tkom thon jo

dikur dhimbja ime eshte be gur qfar me bere mua ti nuk e mendove kurr, sjom i parendsishem joo e le zemren qe te do sjom i parendsishem joo kur te kthehesh sdo kem koh,

gjith
kom dasht me kon me ty
ti e ke dit e mke lendu,
fjalt qe ja the tjetrit,
tnjejtat fjal mi the muu ,

sod e pash kush ishe kon
veq 2 pika lot em ran ,
per kohen qe e kom huppp
me dikon qe sod um shan,

di tash don me hek prej vetes
barren e gabimit ,
tash i ndrron per qdo dit
po sun ja nis prej fillimit,

me dikon si me mu ,
se si un mo ski me gjet,
qasi djali qe per ty ka hek
per ty kish dhan jet.

nuk tkryn pun mo as parja
ke met vet e humbur
saher ngan mas pares qishtu
vjen fundi i lumtur,

koha mo nuk kthehet
krejt kujtimet boni pluhun,
ke lyp diqka ma shum nlidhje
se un nuk jom kon i duhun,

Alban Skënderaj - Dikur

Eshte e veshtire te jesh i lire
kur e ke te lidhur zemren me zinxhire
E di e di, po flet ai
qe dikur kish boten nen kembet e tij

Dhe tani i mungon, dhe tani e mundon
vec ti

Nuk ka dje, nuk ka sot, nuk ka neser
Pse kaq vone po e kuptoj
se pa ty nuk jam une as ne qiell,
as ne toke, as ne enderr
Pse me verboi kjo krenari
kur gjithcka qe doja ishe ti,
ishe ti, por ti ende nuk e di

Nuk kam me ze, nuk kam me lot
Me beso gjithcka pa ty duket e kotë
E di e di, po flet ai
qe dikur te fali dhimbje dhe vetmi

Dhe tani e lendon ti, dhe tani i mungon ti pa kufi

Nuk ka dje, nuk ka sot, nuk ka neser
Pse kaq vone po e kuptoj
se pa ty nuk jam une as ne qiell,
as ne toke, as ne enderr
Pse me verboi kjo krenari
kur gjithcka qe doja ishe ti,
ishe ti, por ti ende nuk e di

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Stine:

Më Shumë...