Më mbaj mend (për 1 muaj)

Stine, Dr Flori & Aurela Gaçe - SFL Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  11

[STINE:]
Paramendo çfare bëhet live
Krejt tjetër gjë
Ndihesh lart si n'aeroplan
Vetë piloton
Pa kontrroll krejt pa kontrroll

Jo asgjë s'na mban,
Si për disko e për taban

A don heavy metal?
Fiks si Jackson
ACDC? Të gjitha perfekt bro
Valle Shqiptare, Malësi e Madhe
Jug e Veri, Korçë me kitare

Asaj si vjen marre
Është ideale
Lëshon batuta mediterrane
Hajde kapma një valle
T'Kosovës nane
Hajredin Pasha për Dibrën e Madhe

Jo si ne s'ka të tjerë ma
Jo s'krahasohena me asnje
Stine,Flori dhe Lela
Si në cdo kohë i japim drejtim
E kthejna prapë te e vjetra
Kur dum bëjm zhurmë na "Shumë shumë zhurmë"
Një çifteli me dy tela
Mjafton!
E shtrenjtë është pena deri n'fund

[DR.FLORI:]
Shumë kam parë, i kam prek, i kam bo
Vjen e kërkon, ti s'ngopesh
Don mo
Hej Nesti, më jep pak nga kjo
Si Big Stine me pak Dope flow
Për ty,kjo që vjen është adrenalinë
Ti mban sytë poshtë
T'karikon pa mbarim

How, dil një herë nga Blloku
Është shtëpia e Doktorit do të thonë ty, shokuuuu

Se bëj se kam pordhë,po unë kështu jam
Differenca është se këtu i thonë Tiranë
Ti zgjat një spinelo? Unë të them nuk bo
E lëshojmë një si kjo, shoku s'mbaj mo

Hej,e ke prit ti k'të hit
Hou dëgjioje pak k'të beat
E vjen edhe vjen t'karikon
E pimë deri natën vonë

[AURELA:]
Edhe flokët kur vitet t'mi zbardhin
Natën do zbardhim,po,po po
Motorrin e shpirtit jo nuk e ndalim
Gazin e ngrejmë, si ma do
Me xhepat bosh, por shpirtin plot
Kënduam Shqip anë më anë
E dine cfare është e paparë?
Vjonjatja këndon me Dibran

A-Aurela
Një jetë me etapa
Flori më tha -Historia vjen prapa
Sherrin e madh, me taka, pa taka
Bjonde dhe brune, si t'më zejë nata

Luftë jo më t'tjerët
Garën me veten
Guxo dhe fito për diçka më tepër
Të tre na bashkë, laps edhe letër
Plot me tradita kjo dora e vjetër


Ky tekst u dërgua nga aurelagaceofficialAurela Gaçe, Stine & Dr. Flori
Renditja: Top 200
Publikimi: 02/10/2021
Muzika: Stine
Teksti: Stine, Dr. Flori, Aurela Gaçe & Rozana Radi
Orkestrimi: Stine
Video Produksioni: Estia Film
Produksioni: Stine


Stine, Dr Flori & Aurela Gaçe - SFL
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "SFL".
3. Video është e këngës "SFL", por nuk këndohet nga Stine, Dr Flori & Aurela Gaçe.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Stine:


Komente 0