Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Sting - Strange Fruit

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Strange Fruit".
3. Video është e këngës "Strange Fruit", por nuk këndohet nga Sting.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Sting - Strange Fruit  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00Well in a hundred years from now
They will attempt to tell us how
A scientific means to bliss
Will supercede the human kiss
A sub atomic chain
Will maybe galvanize the brain
A biochemic trance
Will eliminate romance
But why ever should we care
When there are arrows in the air
Formed by lovers' ancient art
That go straight to my heart
A future sugar coated pill
Would give our lovers time to kill
I think they're working far too much
For the redundancy of touch
But what will make me yours
Are a million deadly spores
Formed by lovers' ancient art
That go straight to my heart
Come into my door
Be the light of my life
Come into my door
You'll never have to sweep the floor
Come into my door
Be the light of my life
Come into my door
Come and be my wife
I'll be true. To no one but you
If it's a future world we fear
We have tomorrow's seeds right here
For you can hold them in your hand
Or let them fall into the sand
But if our love is pure
The only thing of which we're sure
Then you can play your part
And go straight to my heart
If I should seek immunity
And love you with impunity
Then the only thing to do
Is for me to pledge myself to you
But they only dealt one card
So for me it is not hard
You're the bright star in my chart
You go straight to my heart
Come into my door
Be the light of my life
Come into my door
You'll never have to sweep the floor
Come into my door
Be the light of my life
Come into my door
Come and be my wife
I'll be true. To no one but you


Më Shumë Këngë Nga Sting:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet