Më mbaj mend (për 1 muaj)

Street Boys Onv - T'kom Fiksim (Feat. Soni Beratit)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

(besi)

sa her t'shoh perball syt e tu zjarr leshojn
sa her t'afrohem pran buzet e tua m'pasionojn
t'kom fiksim lepurushe ti nga mendja mu po m'lun
a thu se je e shijshme buza jeme per ty vuan
ndoshta se tkom fiksim t'kom pasion prap krenohem
je ti e vetmja femer qe mendoj kur un zgjohem
dal nrrug shum femra m'shohin e kejt mrena paskan ra
kuku mos pyt mraft pika si fiksimi femer ska a a a
(ti ti) ti je si hena qe kejt token e ndricon
ti je por si dielli qe kur del me pervelon
ti je gjithcka kam une brenda n'kraharor
me ty mu mduket vetja shum ma nalt se perandor
gjithcka ty ta thash e per ty gjithcka do boj
m'mjafton vec nje puthje qe n'qiell t'shtat un te shkoj
parajs esht trupi jot se aty e gjej qetsin
piktur esht ftyra jote qe sme hiqet m'ngel fiksim (baby)

MA JEP TI NJE PUTHJE QE BUZET TI NGJALL
TA JAP UN SHIKIMIN QE PER TY KA MALL
TI PER MU JE ZJARR TRUPI JOT ME NGROH
UNE T'KOM FIKSIM SA HER TY TE SHOH

(nevriku)

hej zemer ti mu shum m'pelqen
hej shpirto ti mu mle pa men
je goc e pikturuar je princesh ne realitet
si borbardha me syt e shkruar
qe nqytet shkakton termet
kudo qe ti shkon kejt pas teje po hutohen
ckado qe ti bon kejt pas teje dashurohen
sido qe ti e thua prap se prap te kam fiksim
enderroj un buzet e tua qe per mua jan sherim
ndoshta t'shoh t'du t'ndjej prap ti zjarri je per mu
qe me ngroh qe me ngjall t'kom pasion e ty te du
vec per ty boj gjithcka t'mendoj ncdo rrethin
per ty bohem vullkan e kejt bota le ta din
ket kong ta dedikoj se mbi t'gjitha t'kom fiksim
t'shkaktoj dhe emocion kur po t'thirri shpirti im
m'buzqesh qe t'honksha buzen ti per mu je ma e mira
m'shikon qe t'honksh synin ti per mu je embelsira.

MA JEP TI NJE PUTHJE QE BUZET TI NGJALL
TA JAP UN SHIKIMIN QE PER TY KA MALL
TI PER MU JE ZJARR TRUPI JOT ME NGROH
UNE T'KOM FIKSIM SA HER TY TE SHOH


Ky tekst u dërgua nga OnvtingulliStreet Boys Onv
Featuring: Soni Beratit
Publikimi: 30/01/2011


Street Boys Onv - T'kom Fiksim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "T'kom Fiksim".
3. Video është e këngës "T'kom Fiksim", por nuk këndohet nga Street Boys Onv.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Street Boys Onv:


Komente 0