A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Street Ranger
Not Yet Rated

Street Ranger is a popular singer. StreeT RangeR njihet me emrin e tij, ndersa ndryshe thirret dhe si StreeT RangeR. Shkollen e Mesme e kreu ne gjimnazin "Sami Frasheri" në Kumanovë, prej ku edhe eshte nga Kumanova. Ndersa, studion ne UEJL dhe USHT ne Tetove.
Me muzike filloi te mirret qysh nga viti 2008 ku edhe kishte realizuar kengen e pare te tij "Dridhe" ne bashkepunim me Re@L-K.

Pas 1 viti ai filloi te bashkepunoje me K4 Production dhe rane dakord qe Valon Miftari (Starlit) te behet producent i cili edhe i ndihmoji shume per te arritur.
Ai poashtu prezentoj ne Librin " Vendet Ballkanike", liber i botuar se bashku me nje Cd nga Bashkimi Europian, i cili reprezentoi shqiptaret ne vitin janar te 2012-tes, me kengen e titulluar "Je me e mira ".

Shpresojme se do arrije edhe me tutje me kete sukeses te mrekullueshem gjer tani... dhe shpresojme qe ky Kumanovare te reprezentoje aftesine e tij dhe qytetin e tij.

Më datë 15 Prill 2010, Street Ranger publikon videoklipin "Per Ty".

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Submissions by:  albulenna  
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019