Më mbaj mend (për 1 muaj)

Street Ranger - Per Ty  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

15/04/2010

2010-04-15T18:52:24+00:00Reff

Ok baiibeehh , tii vetemmm keshtuu vazhdooo, please mos me harroo
per tyy jetova, per ty kendova, per tyy ket keng ty ta kushtova
please don't forgot meee, unn te deshaa me zemer tyy
tash e kuptova, sa t'dashurova, zemren dhe shpirtin ty ta dhurova

Pjesa pare

a e din baby cfar dite eshte sot
Nese gabon zemer lart eshte nje zot
Aj te shikon per cdo gabim qe ben
E aj e din pse nuk jam ne shtratin tend

besen ma dhe e tash vet ti mu me le
nuk je ti sot ajo qe ti ishe djeeeeee
Ka llogari edhe pse me le nvetmi
Un e di pse pikojn lotet e miiiiiiii

E un zgjona per dit me shpresen se dot jem
Si dikur prap me ty o zemra jeeeeeeem
Prap me nje vajz qe me ben mua te vuaj
Prap me dike qe me ben mua te huaj

nuk e di e se kuptoj a meritoj
Githa keto qe ajo mua mi shkaktoj
Prap po e gjej nje forc te ajo per tu kthyr
Por spo e gjej at shpres pa u zhgenjyer

Reff

Ok baiibeehh , tii vetemmm vazhdooo, please mos me harroo
per tyy jetova, per ty kendova, per tyy ket keng ty ta kushtova
please don't forgot meee, unn te deshaa me zemer tyy
tash e kuptova, sa t'dashurova, zemren dhe shpirtin ty ta dhurova

Pjesa dyte

un lamtumir ty zemer nuk mund te them
Edhe nese dikur ne vendin tend do jem
nuk jam vet ne nje gur qe peshon mbi nje tjeter
Nuk te harroj ty kurr as kohen e vjeter

tani ti ik prej meje ne cdo vend ku un jam
un do largohem por vdes kur ste kam pran
nuk do me kesh jo kurr n'endrrat e tua
Asnjeher nuk dot them o zemer sa te duaaaaaaaa

E kur do te mungoj mu ma dergon nje leter
Un aty do te jem prap po aj miku vjeter
Tanii te lutem gjitha mos ti harrosh
Se paku veq nje emer gjithmon ta perkujtosh

Te lutem kthehu mos me le mu ne ket gjendje
Ma dhuro mu tash se paku nje vemendje
un po shkoj , gjithmon te duaaaaaaaaaaaaaa
Gjithmon zemer, kur sme don muaaaaaaaaaa

Reff

Ok baiibeehh , tii vetemmm keshtuu vazhdooo, please mos me harroo
per tyy jetova, per ty kendova, per tyy ket keng ty ta kushtova
please don't forgot meee, unn te deshaa me zemer tyy
tash e kuptova, sa t'dashurova, zemren dhe shpirtin ty ta dhurova

Pjesa trete

Kujtoj vitet e rinisë me lot i shkruj në letër
Kjo zemra ime sot nuk e don asnjë tjetër
E malli më ka mbet te ajo vajz e bukur
Se ma dha mu besën e me kohën ësht zhdukur

Nuk e di fjalën time ti sot a e dëgjon
Nuk e di jo kurr moj zemër mu a më përqafon
Nuk e di a e kujton kohën qe e kaluam
Ishte një diell o engjull që ne perënduam

Reff
Ok baiibeehh , tii vetemmm keshtuu vazhdooo, please mos me harroo
per tyy jetova, per ty kendova, per tyy ket keng ty ta kushtova
please don't forgot meee, unn te deshaa me zemer tyy
tash e kuptova, sa t'dashurova, zemren dhe shpirtin ty ta dhurova


Ky tekst u dërgua nga  albulenna
Më Shumë Këngë Nga Street Ranger:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet