Më mbaj mend (për 1 muaj)

Stresi - Drejt Nje Rruge (Feat. Mali G Grand Thugz)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Mali G :
Eci drejt nje rruge

Stresi :
Ecim drjet

Mali G :
Shofim vetem dridhje

Stresi :
Shum shum dridhje

Stresi hey joo Mali G

Mali G :
Kjo esht rrug pa kthim

Stresi :
Osht e shkrume gjithcka

Mali G :
Rruga me kthesa
edhe pa kthesa
ja ciles rrug n'emer
jan t'shkrujtme me adresa
jan te dallushme
fliti cdo rreperi
ku jeton gangsterri
quhesh v.i.p e thehet ferri
a me ne dost
ske me gjet asnjer
me qen diku larg qe
mos t'jesh i perfshir
rruget e gjata me
banda ne krah
shum vjet i vetmuar
pa nen e baba
briten e priten per
1 llaf goje
i thot mendjes t'vet
vetem plumbi ti shpoje
drejtimin drejtoje pa
pasur arsye
mundohesh me mrapa
arratisje neper pyje
koha esht e shkurter dhe
bota rrotullohet
dhe nese ti je burr thirri
ball per ball t'sqarohet
coji ti fjalet ne vendin e vet
e nese ke panik
thjesht nuk ke autoritet

Drejt nje rruge nje rruge
shum larg shum larg
drejt nje rruge nje rruge
pa frik syt lart

Stresi :

Harroj se ca kom bo
menoj se ca do boj
osht e shkrume nese m'ndosh dicka mue
osht e shkrume osht e shkrume

Harroj se ca kom bo
menoj se ca do boj
e shoh jeten n'shum fansa
a thu ku jom ka shkoj
anashkaloj kur behet fjal
vec per seder at'her
kur je gati
kur je ka bon nji veper
harrohet emri jot sikur
t'jesh nji fije pler
shikoj njerzit n'shpirt ne sy
plot panik shohin driten e syve
drejt nje rruge me rrezik
po shoh njerz me dy ftyra
po shoh njerz me
shum urrejtje
keqkuptimi i nji shqiptari
pasoja vjen me vdekje
sa shum kureshtje kush e tha
kush spiunoj
dikush i pafajshem e
tradhtari p'shtoj
une synoj me kon diku ma mir
ti kpus kta zinxhir per
me kon sa ma i lir
dikush po thot se
une jom i pavdekshem
jeta e njeriut si
qiriu i tretshem
e pres me gjith zemer ca
vjen prej zotit
derdhi piken e gjakit
para pikes t'lotit

Mali G :
Drejt nje rruge nje rruge
shum larg shum larg
drejt nje rruge nje rruge
pa frik syt lart

Stresi :
Harroj se ca kom bo
menoj se ca do boj
osht e shkrume nese m'ndosh dicka mue
osht e shkrume osht e shkrume

Mali G :
Kjo esht nje rrug qe ska zgjidhje

Stresi :
ku me pas zgjidhje kjo bot

Mali G :
Kjo esht nje dit pa zgjidhje ne jet


Ky tekst u dërgua nga Son Dibrani Tba


Nuk kemi video për këtë këngë.


Stresi
Featuring: Mali G Grand Thugz
Renditja: Top 200
Publikimi: 21/08/2010


Stresi - Drejt Nje Rruge
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Drejt Nje Rruge".
3. Video është e këngës "Drejt Nje Rruge", por nuk këndohet nga Stresi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Stresi:


Komente 0