Më mbaj mend (për 1 muaj)

Stresi - Ushtari Rruges (Feat. Loni)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  143

REF 1x : stresi

Se gjithcka qe kthehet mrapsht e kthej para
Jom ushtar i rruges
Boj 2hapa mprapa
Nese ja kom dal munesh me ja dal dhe ti
S'esht e leht, ka sfida nese nuk e di

Pse ka shum sene pashpjegushme,
qe ndodhin ne ket jet?
Pse shiu bjen npersona qe meritojn diell?!
A mos fola keq diku apo sjam i qart
2 metra nen tok nese sje i barabart!!

REPTUR;1 STRESI

S'kom arsye me menu per t'shkumen ku shkunen ca prunen
Ejj ta ulin hunen ma mir le t'kqyrin punen
Jeto sikur ki me vdek neser,
sikur ki me jetu gjithmon
Se senet e mira vonohen po kaniher vin von
E nesermja dit e re, besoj n'mrekulli
S'e kisha menu veten kaq t'famshem AJJ
Ca ka me ndodh nuk muj me fol
nuk muj fol kaniher ca ka me ndodh

REF 1x: stresi

Se gjithcka qe kthehet mprasht e kthej para
Jom ushtar i rruges
S'boj 2hapa mprapa
Nese ja kom dal munesh me ja dal dhe ti
S'esht e leht, ka sfida nese nuk e di

Pse ka kaq shum sene t'pashpjegushme
Qe ndodhin ne ket jet?
Pse shiu bjen npersona qe meritojn diell?!
A mos fola keq diku apo sjam i qart
2 metra nen tok nese sje i barabart!!

Reptur 2 ; Loni

EJ ti pe rrit menen un pi mushi xhepat
vetin njerzit kush jemi?
Jemi shqipet e verteta
Me gabime mbeta luta ZOTIN dhe e veta
Qe jam ushtar i rruges ama kshtu pe dojka jeta
Ne gurbet u rrita nena ime e shkreta
Rrugen drejt e gjeta edhe pse pata pengesa
Pa sukses nuk vle dhe jeta
Shum esht pagesa
Krejt e din ku jan SHQIPET SHQIPET E VERTETA

REF 1x: stresi

Se gjithcka qe kthehet mprasht e kthej para
Jom ushtar i rruges
S'boj 2hapa mprapa
Nese ja kom dal munesh me ja dal dhe ti
S'Esht e leht, ka sfida nese nuk e di

Pse ka kaq shum sene tpashpjegushme
Qe ndodhin ne ket jet?
Pse shiu bjen npersona qe meritojn diell?!
A mos fola keq diku apo sjam i qart
2 metra nen tok nese sje i barabart!!

REPTUR 3; STRESI

Dhe nese sje i barabart
Me men nkok hec gjithmon me kam n tok
Zemra nven gangsta e frika snjoh
Ku po shkon?
Po shkoj n'hapsir
Zoti m'zbriti ntok e mtha:
Nuk je per ktu o bir
S'je kerkushi nese s'ja din friken frikes
Sado qe tjesh gangsta kaniher hupin pi prites
Siliencator e kom ndor
BRR BRR BRR nuk e lo pa e perdor.

REF 1x: stresi

Se gjithcka qe kthehet mprasht e kthej para
Jom ushtar i rruges
S'boj 2hapa mprapa
Nese ja kom dal munesh me ja dal dhe ti
S'Esht e leht, ka sfida nese nuk e di

Pse ka kaq shum sene tpashpjegushme
Qe ndodhin ne ket jet?
Pse shiu bjen npersona qe meritojn diell?!
A mos fola keq diku apo sjam i qart
2 metra nen tok nese sje i barabart!!


Ky tekst u dërgua nga MedigashiStresi
Featuring: Loni
Renditja: Top 200
Publikimi: 28/11/2014


Stresi - Ushtari Rruges
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ushtari Rruges".
3. Video është e këngës "Ushtari Rruges", por nuk këndohet nga Stresi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Stresi:


Komente 9