Më mbaj mend (për 1 muaj)

Strongi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  12
 • Emri i Vërtetë:
 • Ilirit Ahmeti
 • Vendlindja:
 • Solothurn 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 28 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Strongi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Ilirit Ahmeti me nofkën Strongi jeton në Gjilan dhe punon ne studion e KOG RECORDS. Me 13 vjet ka filluar te merret me muzik Rap. Fillimin e bëri në Rap Grupin «Double G». Emri Strongi (perkthim:i forti) e kujton gjithmon, që duhesh të kesh durim në jetë dhe që duhesh të luftoshë për qellimin tënd. Iliriti sot e administron studion e KOG RECORDS në Gjilan. Më datë 14 Gusht 2009, Strongi publikon videoklipin "Qishtu Na Jetojm", në bashkëpunim me...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtar i labelit

Double G Army

Komente

1 🔥I Pa Prekt (2009)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Trim Jetullahu

RapSIone

Kino

Lantistar

Arbër Kurtaj

Majesty

Tiki

Dardan Osmanollaj

Tensioni G

Bonsaton

Tags: Strongi, Ilirit Ahmeti


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet