Më mbaj mend (për 1 muaj)

Suad Mehmeti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Ulqin 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
BIOGRAFIA: Suad Mehmeti është një këngëtar i njohur. Suad Mehmeti ka lindur në Ulqin, por jeton në Munich. Vlen të përmenden këngët që ai i ka dedikuar qyteteve të Ulqinit (2011) dhe Prishtinës (2013). Suadi, u be i njohur për publikun kosovar me këngën e tij “Dasma” dhe për një varg baladash me ritme etno-jazz. Ai vazhdon të jetë aktiv në fushën muzikës, duke kënduar me një jazz-band të përbërë nga etnitetet të ndryshme dhe që quhet “Trilogie der Lust” (Trilogjia e Merakut). Ky është një grup n...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Sammy Ceka

Dino Zhygjeli

Armend Milla

Labinot Hasanramaj

Agron Aliu

Simple-X

Besnik Zeqiri

Vaxi

Besnik Shemsiu

Tim Gostivari

Tags: Suad Mehmeti


Komente mbi këtë artist