Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Suela Kalaja - Dashuria S'eshte Rrumpall
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashuria S'eshte Rrumpall".
3. Video është e këngës "Dashuria S'eshte Rrumpall", por nuk këndohet nga Suela Kalaja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Suela Kalaja - Dashuria S'eshte Rrumpall  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  3

Pjesëmarrëse në

Mikrofoni I Artë 2005

Komente

Asnjë Koment

01/09/2005

2005-08-31T23:00:00+00:00TEKSTI & MUZIKA ; SUELA KALAJA
Orkestroi: Sajmir Çili

LARGOHEM ,AFROHEM
TI ATY RRI E SHIKON
S’MUNDOHEM TE BEHEM
AJO QE TI ENDERRON
JANE SYTE E TU
QE ME TREGOJNE
SA SHUME ME DESHIRON
PO TI PSE SE PRANON

LARGOHESH ,TERBOHESH
MENDJA JOTE S’TE LEJON
TE ZGJOHESH KE FRIKE
DASHURINE TA PERJETOSH
DHE FLET PERÇART
ME VAJZA QE KE PRANE TI ARGETON
PRAP MUA ME SHIKON

REF;

JO UNE S’TE LEJOJ
TE ME SJELLESH VERDALL
GJITHE BOTA LE TA DIJE
SE DASHURIA S’ESHTE RRUMPALL
TI THUA JAM PARAJSE
POR ZJARRI S’ME MUNGON
MJAFTON TE ME SHIKOSH
TI HIDHESH TUTJE DRITHERON

JO ME NUK DURON ,TE ME SHIKOSH ME S’TE MJAFTON
HAJDE MOS VONO ,TE PRES SHUME GJATE SE KAM ZAKON
LEHTE ME PERQAFO DHE MOS E SHUAJ ZJARRIN QE NA BASHKON
MOS U MUNDO ME KOT TI MBYLLESH SYTE
UNE S’MUND TE JEM VEÇ NJE KAPRIÇO QE TE NXIT.

(MIKROFONI I ARTE 2005)


Ky tekst u dërgua nga Sajmir
Më Shumë Këngë Nga Suela Kalaja:


Komente mbi këtë këngë