Suela Sokoli Poezi
Suela Sokoli

Tema: Poezi Për Atdheun


Ese Atdheu

sapo te degjojme fjalen atdhe menjehere na sillen ne mendje shume gjera. Fjala atdhe sjell imazh e ndjeshmeri lidhur me emocionet patriotike,lidhur emocionet patriotike,tendosje emocionale qe hedh ne drit tre dimensionet e kohes:te tashmen,te kaluaren dhe te ardhmen.
ne vend qe te jete dashuri,atdheu eshte dhimbje dhe pikellim dhe kjo vjen per shkak se shume shqipetar jane larguar nga atdheu dhe ky largim sjell shume mall per c do gje duke filluar nga atdheu familja e gjdo gje .Sepse kur ndodhen larg atdheut te tyre ato ndiejne dashuri per malet guret e vendit te tyre .Sado qe mundohemi ta pershkruaj mallin per atdheun perseri eshte pak sepse ajo eshte e pa pershkrueshme aq sa duhet por po e perfundoj me keto fjal DASHURIA PER ATDHEUN IA KALON CDO DASHURIE TJETER

- Poezi nga Suela Sokoli


- U dërgua nga Suela Sokoli -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 52