Suela Sokoli Poezi
Suela Sokoli

Tema: Poezi Dashurie


Harro Gjithqka

asgje mos prit me nga une
se mjaft vuajta ne kete bote
harro se dikur te desha shum
dhe se per ty derdha shum lot
vzhdo jeten tende qe tash e ke nis
harroi plaget e kesaj zemre
qe renkojne nga dhembjet e dashurise
te gjitha ti harroi mos kujto me asgje
se ajo koh iku e tek ne nuk kthehet me
pra te lutem largohu nga kjo jet
e di qe eshte e veshtire
por ashtu do bej dhe vet

- Poezi nga Suela Sokoli


- U dërgua nga Suela Sokoli -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0