A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Stinët

Vjeshta

Ja na erdhi vjeshta
Sa shume u gezuam,
Me peme dhe perime
Ato na zbukuruan!

Mezi qe po prisnim
Per vjeshten te flisnim,
Vjeshten me gjethe,
E cila te ben me ethe...

Ja pra dhe ku shkoi vjeshta
Ajo mblodhi shume vreshta,
Dimrin me debore na solli
E shiun e furrishem na morri!!!

- poezi nga Sufjan Bajrami


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1