Sulejman Borova

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  6
  • Vendlindja:
  • Dibër E Madhe 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 81 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Sulejman Borova është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. Si anetar i Shoqerise Kulturore"Liman Kaba"ka figuruar qe nga viti 1955,vit ky i cili ka qene si hap i pare qe ka hedhur artisti per muziken.Ka kenduar ber heronjte,dhe shume e shume ngjarje te cilat i ka perjetuar populli yne e sidomos ato te dibraneve. Ne koncertet e shumta ne ish Jugosllavine, Ansambli i kengeve dhe valleve arriti suksese te larta edhe ne shkalle profesionale, padyshim kjo eshte fale angazhimit te gjithe anetareve te ketij An...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Ramazan Rrapushi

Bledi I Xhamllikut

Klodian Yzeiri

Beku I Londres

Sajmir Çulaj

Petrit Berisha

Artan Kola

Pajtim Struga

Agim Saliu

Xhavit Dedej


Tags: Sulejman Borova

Krijo Një Kartolinë