Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sunaj Raimi - Fakulteti (Balada E Studentit)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

05/06/2009

2009-06-05T14:37:13+00:00Shti po jau kallxoj une nje tregim ku ka lezetllek pikellim e gezim. Jemi nja dy vete n'Prishtine tu studiu dhe ne nje podrum dy vjet tuj banu. Cdo mengjes kur çohem, kshyri shka ka te ha por perveq ajvarit kurxho tjeter ska. Ne nje qosh cimerin e shoh duke flet, çu more cim i tham se duhet buk me ble. Me thot mos baj gajle se bona kemi sot, shkojme ne menz e hajm pasul buk e kompot (x2). Ani njani me tha kish edhe tatli, hajde shkojm ma shpejt i marrim ka dy. Kur ta rrasim barkun, shkojm ne bibliotek, gjoja per me msu tjereve me ju pengu. E marrim nga nji liber shkojm diku ne qosh, meso, lexo, mundohu por kryja prap bosh. Kur vjen mysafiri, i ngrati hiq pa faj, detyrohet me u çu me na pervlu çaj. Naten deri von rrijm bejme muhabet, te nesermen sun çohemi me shku ne fakultet (x2). kuku per neve ku na kane çue, gjoja shkollen me mbarye, por duhet ulur me nxe karriken e jo libres me ja pas friken (x2).


Më Shumë Këngë Nga Sunaj Raimi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet