Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sunaj Raimi - Suveniri  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

13/01/2011

2011-01-13T11:29:45+00:00Suveniri varrur në mur’,
Më kujton një avantur’,
Me dashuri në det e në mal,
Kur koha për ne të dy u ndal,
Nëpër plazh’ kur vrap garonim,
E bashkë me gitar këndonim,
Kur hënën mbi det e shikonim,
Me puthje natën e mbaronim,

Po të kishte magjistar,
Do t’i jepja një thesar,
Që t’më kthente dhe një her’,
Bashkë me ty në atë ver’,
Atëher’ un’ si matador,
Do të prisja me lule në dor’,
Do ta vrisja demin e zi,
Që të tregoj se sa të dua ty.

Suveniri varrur në mur’,
Më kujton një avantur’,
Me dashuri në det e në mal,
Kur koha për ne të dy u ndal,
Nëpër plazh’ kur vrap garonim,
E bashkë me gitar këndonim,
Kur hënën mbi det e shikonim,
Me puthje natën e mbaronim,

Po të kishte magjistar,
Do t’i jepja një thesar,
Që t’më kthente dhe një her’,
Bashk’ me ty në atë ver’,
Atëher’ un’ si matador,
Do të prisja me lule në dor’,
Do ta vrisja demin e zi,
Që të tregoj se sa të dua ty.

OLE...


Ky tekst u dërgua nga  LRamadani
Më Shumë Këngë Nga Sunaj Raimi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet