Më mbaj mend (për 1 muaj)

Suzana Qatipi - Vajzat Dhe Kompozitori  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Pjesëmarrëse në

Festivali i 11-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1972

1972-11-30T23:00:00+00:00Fryn' ere e detit
Celin trendafilat.
Ne qytete t'njerezve
Vajzat po kallzojne.

Gjer' vone rrine pianot
Kengen kompozojne.
Vajzat i degjojne
Kush e di se c'thone.

Ju moj vajza s'e dini se une
Zemren time ve ne pentagram
Ne k'te kenge qe kompozoj'
Rri profil'i juaj Po.

Ne qytete une ndjej gezim,
Kur kaloje prane jush ngadale ne rruge.
Ju kendoni kengen time
Dhe pse dini qe jam une.

Diana dhe Brikena
Vera dhe Entela.
Njerez te gezuar
Ne c'do rruge shikon.

Ne qytete t'njerezve
Kengen kompozoj.
Vajzat i degjojne
E kush e di se c'thone.

Ju moj vajza s'e dini se une...


Ky tekst u dërgua nga Pierre-Pandeli Simsia
Më Shumë Këngë Nga Suzana Qatipi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet