Më mbaj mend (për 1 muaj)

Syndrom - Karroca E Engjujve Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Me një gotë vere në duar sonte jetën dua ta mbaroj,
Se ajo më tha lamtumirë e s'më duhet më të jetoj,
Në brendi të kësaj errësire një njeri me gitarë në duar,
Ndoshta i ka të njëjtat halle dhe më thërret te hy në një valle

REF:
Dhe ngrej gotën për së fundi herë,
Dhe i them njeriut te qetë më ler!
S'dua të dëgjoj asnjë farë zëri,
Përveç t'rrahurave t'zemrës që në fund i bëri.

Por gitarë ti nuk pushon,
Thonë se njeriu ne qiell me këngë shkon!
Këtë këngë e vazhdoi një zë i çuditshëm,
Karroca e engjujve me zërin e saj jo të përditshëm.

REF:
Dhe ngrej goten per së fundi herë,
Dhe i them njeriut të qetë më ler,
S'dua të dëgjoj asnjë farë zëri,
Përveç t'rrahurave t'zemrës që në fund i bëri...


Ky tekst u dërgua nga  lindaSyndrom
Publikimi: 18/12/2008


Syndrom - Karroca E Engjujve
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Karroca E Engjujve".
3. Video është e këngës "Karroca E Engjujve", por nuk këndohet nga Syndrom.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Syndrom:


Komente 0