Më mbaj mend (për 1 muaj)

Syndrom - Qetësimi I Valës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Në fillim
kur ska asgjë
përveq një ëndërre të qdo nate
me tinguj të bukur
të mallëngjishme serenade

Por përnjëher qdo gjë ndryshon
kur ndëgjon zërin e vales së liqenit
dhe vetem për nje qast e harron
si në poezin dashurisë së Asdrenit

Pas qetësimit të valës
qdo gjë kthehet si në fillim
tërhiqet një pjesë e barres
dhe japim përshëndetje për mbarim

Kërkon një qetësim të shpirtit
që kurr sdo të mundesh ta krijosh
tjeter ske qka bë
por të gjitha ti kalosh

Mendon per një dashuri imagjinare
që kurr sdo të mundesh ta shijosh
qdo gjë të është për banale
dhe mundohesh
të gjitha ti harrosh

3x
Pas qetësimit të valës
qdo gjë kthehet si në fillim
tërhiqet një pjesë e barres
dhe japim përshëndetje për mbarim
Syndrom
Publikimi: 21/04/2014


Syndrom - Qetësimi I Valës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qetësimi I Valës".
3. Video është e këngës "Qetësimi I Valës", por nuk këndohet nga Syndrom.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Syndrom:


Komente 0