Më mbaj mend (për 1 muaj)

Syrgjyn
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
Këndon kryesisht: rock heavy metal

Syrgjyn është grup artistësh i njohur. Syrgjyn eshte formuar ne Prill te vitit 1999 ne Tirane, ata filluan me emrin Oblivion dhe luanin death metal europian te cilen rryme e luajne edhe tani, emrin e tyre e ndryshuan ne Syrgjyn ne vitin 2003, ata gjithmone performojne ne trio. Antaret e grupit jane: Gjergj Mero (Vokal/Gitare), Olsi Gjondedaj (Bas gitare) dhe Dritan Mesareja (Bateri). Sot ata synojnë të luajnë jashtë Shqipërisë në festivale ose në klube në Evropë. Duke qenë një akt i përjavshëm i drejtpërdrejtë për më shumë se 5 vjet në Metal Club më të njohur në Tiranë, sfera e muzikës origjinale dhe mbulimit të rock/metalit fillon nga Rolling Stones, Uriah Heep dhe AC/DC në Maiden, nga Tiamat e Typ O Negativ tek Burzum, Impaled Nazarene dhe Venom, nga Metallica, Slayer, Sodom, Pantera dhe Morbid Angel dhe gjithnjë e më shumë. Born Metal - Live Metal - Death Metal.

Në Prill 2006, Syrgjyn marrin pjesë në Top Fest 3 me këngën "Xhehenem".

Në vitin 2010, Syrgjyn publikojnë albumin "Manifest Of Essence". Ky ishte albumi i parë death metal që u shfaq në dyqanet muzikore shqiptare. Ai përmban një intro të zgjatur, gjashtë këngë dhe një bonus track në stilin goth/electro dhe në gjuhën shqipe.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0