Më mbaj mend (për 1 muaj)

Syrja Etemi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11
  • Vendlindja:
  • Sllatinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 59 Vjeç
BIOGRAFIA: Syrja Etemi është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Shkollën fillore kreu në vendlindje, përkatësisht në Sllatinë,Gjimnazin në Tetovë, kurse Fakultetin e Pedagogjisë në Prishtinë. Syrja Etemi nuk është emër i panjohur në hapësirat tona mbarëkombëtare sa i përket kultivimit të këngës folklorike.Përveç që merret me shkrime, për pasion e ka edhe këngën dhe krijimtarinë popullore në përgjithësi. Deri tani ka krijuar mbi 80 këngë zhanresh te ndryshme dhe ka qenë anëtar i disa shoqërive artistike si në ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Zenel Zekolli

Sabit Bilalli

Behxhet Korpuzi

Isuf Berisha

Naim Abazi

Leka

Fazli Rashica

Agim Gerguri

Ferki Shala

Enver Muluka

Tags: Syrja Etemi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet