T.B.A.
T.B.A.
T.B.A.
  • Vendlindja:
  • SHBA
  • Jeton në
  • SHBA
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
T.B.A. është grup artistësh dhe label shumë i njohur. Grupi The Bloody Alboz (T.B.A.), u krijua në vitin 1998 nga Unikkatil, Milot, Cyanide, B52, N.A.G, Klepto, Presioni, Jeton. Së pari u njoftua B52 dhe N.a.G me Cyanide. Në fund të vitit 2002, N.a.G dhe B52 e njoftuan Cyaniden me reperat Unikkatil dhe Presioni. Mbas dy takimeve të tilla, u krijua grupi The Bloody Alboz. TBA është grupi më i fortë, jo vetëm në Shqipëri, por edhe në Ballkan. Grupi tani ka mbi 10000 anëtarë, por kryesoret janë:

Rrebel a.k.a. Unikkatil
Presioni
Jeton
Cyanide
Klepto a.k.a. Special-K
B52 (vdiq më 8 Prill 2018)
N.A.G
F-Tim
Dredha
Tee
Z.E.F.
Milot
Sacrifice
Tribun
DMC a.k.a. Babloki
Kobra
Barooti
Vz a.k.a. Makfiozi
Rameka
Buja
Benny Blanco
Don Phenom
Big-Tee
D.M.K. a.k.a. Djali më i Keq (e la muzikën më 22 Mars 2018)
Slita
Briskilla
Gjikla
Halli
Pristine (këngëtare femër)
Gjira (këngëtare femër)
V.E.B. a.k.a. Venat e Bashkume
Dryton Deqanasi
Rrugaqi Qart
FloeTri

Më datë 18 Prill 2009, Bloody Alboz publikojnë videoklipin "Sa Fmija Ska Ushqim".

Më datë 3 Shkurt 2012, Orginallat publikojnë videoklipin "Hold'em", në bashkëpunim me T.B.A..

Gjithashtu grupi TBA mban rekordin për audiencen në një koncert në Kosovë, me mbi 30 mijë persona në koncertin që organizuan në stadiumin e Prishtinës.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: Gazmend Gazmend   tonipe456 tonipe456   dmctba dmctba   albagang albagang   AdDwannTBa AdDwannTBa   immyTBA immyTBA   Gazmend Gazmend   agaval agaval   Neeli Neeli  
Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga T.B.A. »

Komente 17