Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

T.b.a. - Everyday

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Everyday".
3. Video është e këngës "Everyday", por nuk këndohet nga T.b.a..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

T.b.a. - Everyday  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

06/01/2010

2010-01-06T16:30:47+00:00Verse 1: Rebel
Ay yo I laugh at these kids I used to beat everyday
Started wearin' suits now they think they got made
Once a bitch always a bitch
Even if you're rich
Now you can turn up in a ditch
Damn what is it wit' these people everytime they fill a pocket
Think they're like invincible, here's a bullet can you stop it?
Coming from a Rebel, who got the balls to pull it?
I'll show those so called untouchables die with one bullet
I swear to what I love I'm a Gotti by mentality
Those who wanna battle me end up with a fatality
No benzos, no ice though bitch's on my d!ck, my balls gettin licked
Cause she knows this Rebel is sick in the head
Till I get a coffin for a bed
Watch me spit red while I spray hot lead
Cause the Red and Black flag
And the boilin' blood in my vein
Made me pull a matic yo I told you son I'm insane

If you wanna know what's courage
Courage's when you just don't give in
When you fight to the end even though you can't win
See a lot of fake dudes they be thinkin they're heartless
Cuz they confuse couwith bein' rage heartless

Verse 2: Milot
From the world torn rugid zone
The place I call home
Was a little ni99a used to rome all alone
Round the hood well known
The kid's got chrome, I'm chuckin him bone, spittin for the thrown
My zone affiliated with crime and aftadavis
No time for raisin babies
Legally crazy like LSD
M.I.L.O.T that's me
Milot me like get of the c0ck
However you sayin it's gone sound hot
Rebel make the sound drop
We takin it dawg
If the game resist, we rapin it dawg
I won't stand to fall
I'm down to brawl
Let's get it poppin quick the stall
Check the ball game begin, I'm in
Let the record spin, I've got a grin
On my face as I smack the taste out these MC's mouth
I'm on another brawl, you don't wanna know what I'm about

Chorus: 2x
If you wanna know what's courage
Courage's when you just don't give in
When you fight to the end even though you can't win
See a lot of fake dudes they be thinkin they're heartless
Cuz they confuse couwith bein' rage heartless


Ky tekst u dërgua nga  immyTBA
Më Shumë Këngë Nga T.B.A.:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet