Më mbaj mend (për 1 muaj)

T.b.f - Me Kujtohet (Feat. Mr.sheky)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Mr.sheky
Akoma me dhemb shpirti kur I kujtoj syt e tu
Me kujtohen ato dit, kur me thoshe shpirt te du
Me kujtohet teper mir sesa ti me ke dash
Nuk mundem ta besoj, që ike ti aq larg
Nuk mundem ta pranoj qe ty kurr sdo te t’shoh
Kur sdo e harroj, se cfar engjelli un kam njoft
Per mua ti do mbetesh enderr,pergjithmon
U kujtova un per ty, por ishte teper von
Me ka marr shum malli, edhe ti me mungon
Shpirti im te don dhe ndarjen s’e pranon
Jo nuk mundem te harroj ato dy syt e embel
Nuk mundem tët’harroj, per mu do mbetesh enderr
unë të dua ty.dhe kurrë sdo të harroj.. deri diten ..
që do të vdes per ty do të mendoj..... (te dua vetem tyyy).

ref:
Shpirt shum te dua edhe pa ty dot nuk jetoj
Deri diten qe do vdes, per ty do te mendoj
Nuk kam faj qe te dua, duhet ta kuptosh
E di qe as ti zemer, kurr sdo me harrosh(2)

mc-chali
Ishim shum te lumtur derisa ti ike
Sapo u largove, u vran ndjenjat e mia
Jeten ty ta kam dhon, me thuaj qe me do
Me thuaj qe nuk esht e vertet, qe me ty nuk do te t’sho
Me kujtohet kur mu afrove edhe me the ngadal
Shpirt, mori fund, jasht presheve do te dal
Bota mu permbys dhe dolen lot ne sy
Sesa jemi dash, shpirt, e dim vec ne te dy.
Ta degjoj zerin kur me merr ne telefon
Dalin lot nga syt, kur me thua qe me don
Pse na ndau jeta, dot nuk e kuptoj
Ndoshta Zoti e ka shkru, qe larg teje do jetoj

ref:
Shpirt shum te dua edhe pa ty dot nuk jetoj
Deri diten qe do vdes, per ty do te mendoj
Nuk kam faj qe te dua, duhet ta kuptosh
E di qe as ti zemer, kurr sdo me harrosh

fidos
Endrrat ti kam fal,eja prap me mua
Jetoj un vec per ty, shpirt shum te dua
Ka helm ne zemer qe nga dita kur ke ik
Mallkoj diten ke shku, larg ne Amerik
Atje ti e bon jeten shum her me te mir
Por te jetoj larg teje, besom, e kam veshtir
Jeta qe jetojm na ndau per se gjalli
Shpirt sa u largove, mu me zuri halli
Te kam dash si asnje tjeter, dhe ti u largove
Por nuk ishte faji yt, shpirt ti e tregove
Me tregove ti gjithcka, arsyen qe ti je nis
Faqen qe ke shkru ne zemren time, kurr skam me e gris

ref:
Shpirt shum te dua edhe pa ty dot nuk jetoj
Deri diten qe do vdes, per ty do te mendoj
Nuk kam faj qe te dua, duhet ta kuptosh
E di qe as ti zemer, kurr sdo me harrosh (2).... te dua vetem tyyyyyyyyyyyyy

Ky tekst u dërgua nga  eshtrefPublikimi: 07/12/2009


Komente 0


T.b.f - Me Kujtohet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Kujtohet".
3. Video është e këngës "Me Kujtohet", por nuk këndohet nga T.b.f.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.