Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

T.I. - Bankhead

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bankhead".
3. Video është e këngës "Bankhead", por nuk këndohet nga T.I..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

T.I. - Bankhead  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00What's happenin nigga
hey, hey, hey, hey

[Chorus]
I got my 44's, and my dro
And my Chevy on 24's
And my hoe, now where I supposed ta go
I got my 44's, and my dro
And my Chevy on 24's
And my hoe, now where I supposed ta go

[T.I.]
Ridin in the chevy 44's on the seat
With a quarter of blow get low lemme see
No tags to license, the trunk loaded with d
Ridin fluids in the engine, when know to be
If you wanna assault make it stop you must be f*ckin' with me
If they don't wanna die tonight
They best stop f*ckin' with me
Ima pull over and boy hom
And my cousins start beat
And they gon hide me in home when they lookin' for me

[Young Droop]
We the neighborhood superstar
Pimp a chevy pullin' hard
Thousand dollars worth of daimons
In the trunk with rockstars
Couldn't fill cowards hearts
When they see us on the block
Swirvin' in juicy fo bustin' shots just because
The hell I care about gettin caught
Im makin' mils at 12 o'clock
Back in the spot with the same old serve and drop
I pull a hoe in Bangkok, drop her off at 10 spot
Im burnin' rubber f*ck the cops

[Chorus]
I got my 44's, and my dro
And my Chevy on 24's
And my hoe, now where I supposed ta go
I got my 44's, and my dro
And my Chevy on 24's
And my hoe, now where I supposed ta go

[P$C]
Cadillac that put a boss in holstrum and own that
Set up Pimp Squad hoe what's happenin'
Westside gettin them panties, snap
Tracks should I do the Laffy Taffy
I said I do to make the pu*sy happy
Lets get em home over our Virginia
Step aside a sweet nigga
You in here for a lil fender bender
Baby just remember make it quick
You niggas kinda know me im the shit

Im the in the bubble, push Chevy
Well at least that's what it smells like
Hit the gas, poof, I run out the tailpipe
Tailpipe that's all these hoes wanna lick for the night
Treat them like Tina beat the pu*sy in the ya car and be ight
That's right ridin' in sittin' on the 28's
Sounds like a stadium, you woulda got your brains sprayed
Get you runnin' like Vick
What the f*cks on ya hood
This is Mr. Westside

[Chorus]
I got my 44's, and my dro
And my Chevy on 24's
And my hoe, now where I supposed ta go
I got my 44's, and my dro
And my Chevy on 24's
And my hoe, now where I supposed ta go

Tell em where im goin', im steppin' out
Singin' on the high life
Windows up in the clouds over nothin'
On my counsel that's where I got my gun as for that
After that get the finger role and blow one
I got the violent bi*ches make em freak f*ck all night
Hoes know killas on the Westside
Earn stripes make the money turn right
This the kid just to get my peeps and my grillz swirvin'
Off church street all the pimp blockin' the street

I was born up in Bankhead
Dro you all remember me
Way back in 83', T.I. stayed on the street for me
Just cause im from Bankhead, niggas havin' beef with me
Half never seen a G, in the? Of my ??
10 screens folded, my Chevy watchin' enemy
Ridin' down 6th about the West rockin' and leanin' on me
Purple don't mean to me, the hoes on premolean
Lawful house charges

[Chorus]
I got my 44's, and my dro
And my Chevy on 24's
And my hoe, now where I supposed ta go
I got my 44's, and my dro
And my Chevy on 24's
And my hoe, now where I supposed ta go


Më Shumë Këngë Nga T.I.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet