Më mbaj mend (për 1 muaj)

Marin - Dit T'kqija Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

[Refren]
Edhe dit kqija
Dit tkqija kur tdalin
Bon vaki mos e nal hapin
Sot sti bon kush gati
Dit tkqija
Dit tkqija kur dalin
Kqyre se kush po tvjen afer
Kqyre kush po ta man krahin

Edhe dit kqija
Dit tkqija kur tdalin
Bon vaki mos e nal hapin
Sot sti bon kush gati
Dit tkqija
Dit tkqija kur dalin
Kqyre se kush po tvjen afer
Kqyre kush po ta man krahin

[Strofa]
Kur jom posht
A ki me kon me mu?
Tell me its not fake
Qaty ku kom besu
Ma ke dhon fjalen e tash
Ti nrrug em ke lon mu veq tu endrru
Mos kisha ardh dej qetu
Nji liber me mllef muj me shkru

2 lot nflet tash i ran
Nanes per djalin en nrrug
Se din se kur kthehet nshpi
Se din se ka i ka hup
E djali me shok, barin tu ngreh
Tash paketon buk
E loti i nanes o veq neper faqa
Edhe spushon si gurr

Po a e dhe fjalen qe ski me kon djal
Po ki me kon burr
A i the nanes qe ki mu bo djali
Qe ti ke mu mburr
Me thon qe esht i jemi
Jo nga tshkosh ti kryet me ul
Po tash e kom kuptu
Po thom ma mir von se kurr

E tash nuk numroja yje
Besom numrojna arsye
Po kena na me shume se yje
Arsye per me dal en krye
Se boll kena vujt na, ya
Boll kem nejt nhije
Qata na ka hije
Kallxoji krejt G-ve

E maj men
E maj men une mire
Ska pas lek po ka pas djem
Qe rrishin lidh si zinxhir
Ka pas zemer edhe fjal tmira
Edhe kur nuk ka pas dill
Ka pas harmoni
Tash secili asht ergersire

But, its not real dog
Money jo nuk blen kurgjo
Ti vlen senet
Po smunesh ti me fol me to
Ti bjen venet
E me shku nuk ki me ko
E memories ecin shpejt
Shkojn e desin me to

Un e di where I come from
Un e di qysh jetohet
Edhe nese se kujton ti
Mu mir mkujtohet
Tu lujt me zarin nkrah tshkolles
Me shokt tu ik na prej ores
Barin en xhep, kapucat en kry
Edhe veq tu bertit na ka korridoret

E di nuk harrohet
Mu prap em kujotohet
I kam 100 vjet dog
Qato sum besohet
Sa qef kish pas un me kthy pak kohen
Me msu qysh jetohet
E mi shiju un momentet
Me shiju une krejt lojen

I kem vra gjujt
Jena bo gjak ne vec tu lujt
E kena kesh, me shum se tash
Kush pa na turr
E ka pas raste kur per shokun
Jena bo ur
E tash me gishta djemt i njeh
Ti me ket kultur

[Refren]
Edhe dit kqija
Dit tkqija kur tdalin
Bon vaki mos e nal hapin
Sot sti bon kush gati
Dit tkqija
Dit tkqija kur dalin
Kqyre se kush po tvjen afer
Kqyre kush po ta man krahin

Dit, dit kqija kur dalin
Kon e ki ti afer
Kush po ta man krahin
Dit tkqija, dit kqija kur dalin
Bon vaki mos e nal hapin
Se sot sti bon kush gati no


Ky tekst u dërgua nga L you knowMarin
Publikimi: 08/01/2021


Marin - Dit T'kqija
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dit T'kqija".
3. Video është e këngës "Dit T'kqija", por nuk këndohet nga Marin.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Marin:


Komente 2