Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tani Bogdani - Vajze Shqiptare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Vajze shqiptare
O moj drite
Toka e te pareve
Ty te ka rrit

Kjo xhubleta
Qe ke vesh
Me te thon menja
Je princesh

Ref

Hej hej shqiptare
Por si zane
E bukur je
Me dore zoti
Te ka qendis
Merre djalin
E shqipenise

O moj cike
E ku na je
Bukur te rri
Xhubleta e re

Je princesha
E malesise
Po me rreh zemra
Prej dashnise
Tani Bogdani
Publikimi: 11/10/2019
Muzika: Valter Beqo
Teksti: Armand Trebicka
Orkestrimi: Valter Beqo


Tani Bogdani - Vajze Shqiptare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vajze Shqiptare".
3. Video është e këngës "Vajze Shqiptare", por nuk këndohet nga Tani Bogdani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0