Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tankilla - 2 Fjal Zemer

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "2 Fjal Zemer".
3. Video është e këngës "2 Fjal Zemer", por nuk këndohet nga Tankilla.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Tankilla - 2 Fjal Zemer  (Feat. R-mali)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

Featuring

R-Mali

08/12/2008

2008-12-07T23:11:01+00:00Lyrics: Artan Ermali
Studio: MaLi Records
producer: R-MaLi (Ermali)

VERSI 1 TANKILLA

Je aja qe dua // paske shum fat
Je andrra qe shikoj // dit edhe nat
e dij qem don // e din qe te du
ti je princesha // per ty jam te jetu
t´lutem mos m´len // me lot n´sy
ky lot qe shikon // derdhet per ty
kam dhe 1 pytje // shum tjera n´rrall
Takimin me ty // un e pres me mall

te dua vetem ty // pse po xhelozoj
ku do qe un jam // veç per ty po mendoj
pse jetojm kaq larg // ndaj njani tjetrit
leni thashe-themet // afrohu rralitetit
du me dit diçka // Pse m´djeg n´zemer//
e pys pak zotin // ça ka kjo femer
zoti m´pergjigjet // te don per jet
engjilli m´thot // kjo asht e vertet.

refrein x2 R-MaLi

L.etren tende e mora
O.sa shum un u gezova
V.etem dy fjal i lexova
E.dhe letren e kuptova

VERSI 2 TANKILLA

Kret i lexova // kret i kuptova
je e vetmja femen // qe dashurova
dhurata ma e bukur // qe zoti m´ka dhuru
syt i coj ka qelli // t´ndjej ktu me mu
t´prita te shkolla // per ty shum mendova
n´shikim e par // n´ty u dashurova
ishte dit e keqe // po binte shi
trupi mu dridhte // t´shikova n´SY

vajz shkodrane // e bukur zeshkane
me at shikim // se dij çam bane
buzqeshja jote bukur // mu me knaqi
buzqeshja jote ambel // effekt si ilaqi
Jam shum i lumtur // n´djehem shum mir
dashuria e jon // e fort si zhinxhir
kjo kang asht per jet // fjalt dolen vet
fjalen ta kam dhan // te dua per JET.

refrein x2 R-MaLi

L.etren tende e mora
O.sa u gezova
V.etem dy fjal i lexova
E.dhe letren e kuptova

END


Ky tekst u dërgua nga The Nr 1
Më Shumë Këngë Nga Tankilla:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet