Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tankilla - Shkodrane (Feat. R-mali & Double D)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Ref (x2)
Ermali:
Co shkodrane
zemer dridhe pak ma shum
co si n'kam e coje krejt at katun
se tan jena shkodran
e ktu per ju kendohet
marrin pjes tan shkodra
e kjo nat mos t'harrohet

Tankilla:
Shkodranja jem kto fjal maji n'men
hej hapi vesht, nigjo ket sen
ti je e bukur, fluturon si flutur
ti je e mir, plotson cdo deshir
flokt shum sexy, e amel si pepsi
syt e zi, e amel si qershi
hej stili jem flowi jem
un e di mir zemer qe ty t'pelqen
hej qoje goten e dridhe belin
mos kurse po kuqja telin
hej cove shkodren e brusselin
je ma e mira ta pelqejn modelin
hej syt e zi, si qershi
trupin tan hej si perri
je e mir hej shum e bukur
je magjike, fluturon si flutur

Ref (x2)

Ermali:
ai qe njef Tankilla pin shum tekilla
ai qe njef Double-D
arrin shum nga shpia
ai qe njof un
ai sikur llokum
pra shkodra i ka tetana
ma t'mira si ha nana
vec pak te veshtira
po kjo asht ma e mira
hajde hin e kerce sikur je patriote
hajde hin e kerce ti ma e mira
e ksaj bote
zeshkane, shkodrane
asht si karramele
del e shetit n'qytet me nji kapele
po heqe at kapele t'shofim bukurin
bukurin shkodrane
t'shofim shtat selvin
e trupin e gjat ma e bukra n'ket nat
luje shiptare luj per tan shiptarin
co dridhe belin per tjert mos ta nin
ti luj moj vajze
tan shipnija t'shikon n'sy
pra co shkodrane
tana zemrat i ke thy

Ref (x2)

Double-D:
E ky version me Double-Dn fillon
tu pi vodka me limon
shum o po ma don
muzika n'maksimum
hajde kce o llokum
era raki po t'vjen
tesh m'le krejt pa men
tesh per ty s'ka koment
me kujtohet ai moment kur buzt e tua mi dhe mu e m'the ty te dua
o shife Tankilla vodka tu pi
paska ra n'dashni me nji shiptare
bjonde, kacurrele, shum krenare
o shife edhe Ergysi
dy vajza ktu i nali
njena postrribake
e tjetra asht shkodrane
te dyja t'bukra te dyja zeshkane
hajde dridhe trupin e dridhe belin
se erdh Ermali ta kuqi telin

Ref (x2)


Ky tekst u dërgua nga Ida


Nuk kemi video për këtë këngë.


Tankilla
Featuring: Double D & R-Mali
Publikimi: 19/01/2009


Tankilla - Shkodrane
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shkodrane".
3. Video është e këngës "Shkodrane", por nuk këndohet nga Tankilla.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tankilla:


Komente 0