Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tankilla - Edhe Nese Vdes

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Edhe Nese Vdes".
3. Video është e këngës "Edhe Nese Vdes", por nuk këndohet nga Tankilla.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Tankilla - Edhe Nese Vdes  (Feat. Double D)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

Featuring

Double D

18/02/2009

2009-02-18T15:48:39+00:00Intro (TANKILLA)
Yeahh eeh

VERSI 1 (TANKILLA)

M´lodhi kjo jet // kurrgja e vertret
Knoj per 1 zemer // qe vetem ka m´bet
Se dij se ça n´dolli // zhdo gja ka n´dryshu
Shpirti Frym nuk ka // si mundem me jetu ??
S´kalon as nji dit // qe s´mendoj un per ty
kur ta dhaç Fjalen // ti Fala kto 2 sy
zoti e din // se ça ndjej un ktu mrena
sem m´besove mu // por besove ato rrena

Ti fala kret ça pata // ta fala edhe jeten
se kuptoj pse dyshove // a e pyte veten ??
Hiç mos u pendo // jeten vazhdo
tash une gjej 1 tjeter // hiç mos xheluzo
Mos mendo Per mu // e shof qem ke harru
plagen qe kam n´zemer // ala s´mka kalu
Jeton me nji tjeter // s´qes flla n´filxhan
se dij am kupton // pse kto fjal po ti tham

REFRENI X2 (TANKILLA)

Te premtova ty // kur te thash te dua
te deshta me gjith zemer // ti m´harrove mua
Derin ne vdekje ty // une t´adhuroj
edhe nese vdes // une kurr nuk t´harroj

VERSI 2 (DOUBLE D)

Hape pak zemren // te lumte mos vajto
hape pak dritarën // e qellin shiko
hape pak letren // e fjalet mi lexo
t´kam perjet n´zemer // e ti mos harro
pse jetojm kaq larg // asgja sna pengon
se kyt shpirti jem // veç per ty po jeton
Sa lule ka pranvera // te gjith kan arom
lulja ma e bukur // asht dashnia jon

Sedi pse po tutem // a thu un po vdes
e kam vetbesimin // gjithmon un ty t´pres
Mbylli syte nje here // Bane zemren gure
Haroj avanturat // se un u bana burre
Nese s´me mer mua // mbaje kujtim .
Nese te lind djal // venja emrin tim..
Nese je shqiptare // shqiptare qendro
Nese je tradhetare // ma mir tash ti shko..

REFRENI X2 (TANKILLA)

Te premtova ty // kur te thash te dua
te deshta me gjith zemer // ti m´harrove mua
Derin ne vdekje ty // une t´adhuroj
edhe nese vdes // une kurr nuk t´harro

Lyrics: Artan Doni
Studio: TanKilla Records.
producer: Ermali


Ky tekst u dërgua nga The Nr 1
Më Shumë Këngë Nga Tankilla:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet