Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Tankilla - Shpresa Fundit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shpresa Fundit".
3. Video është e këngës "Shpresa Fundit", por nuk këndohet nga Tankilla.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Tankilla - Shpresa Fundit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Stil Abnormal"

Komente

Asnjë Koment

26/05/2009

2009-05-26T18:59:38+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Shpresa Fundit" kënduar nga Tankilla.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 4 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
4

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Ksb. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Reptura 1

Ja nisi prei shpis me gzim me dal ne qytet.
Hapat e par qe i boj e sho ni lypc i shtrir per tok .
Dorn e zgat dhe thot a'kamunci zotri 2 ero me mi dhan per thmin qe kam nshpi po buk.
E'shti doren ne Gjep paret ja dha.
Ulna ni Ven barin per me kall Se sun duroj ma.
Tymin e tina e ngrehi se shof As ka dal .
pej merzis Thell ne Zemer qe kam per kta njerz.

Refreni.1
Shpresa fundit jo nuk Vdes
Shpres fundit jeton ne ket mes
shpresa fundit jo nuk vdes
shpresa fundit jeton ne kta njerz

Reptura.2

e'ja nisi tham vet me veti a ka mu bo mir nai her per ta.
A'thu jeta e tyne nai her ka me ndryshu,
A'thu kta gjithmon per dikan kan me punu.
A'thu kta gjith doren kan me shtri e kan me than zotri nimom per thmin qe i kam ne shpi.
E'shymi at Q** nane bari ja nisi rrugen per me marr
Kur e shof matna ni trie me kolic
Ty punue .
Ju afrona ngat edhe i tham u'mfal sa viet i ki.
Me thot me ni za shum te but une jam i ri.
Shkollen e kam braktis per 2 ero te shpis.

Reffreni.2
Shpresa fundit jo nuk Vdes
Shpres fundit jeton ne ket mes
shpresa fundit jo nuk vdes
shpresa fundit jeton ne kta njerz

Reptura 3

E'ja nis mem kallxon per historin e tina.
Thot qe baben ma kan myt ty luftu per lirie.
Ai per 2 ero punon pa nal .
ne mendien e tina Bretronte veq ni fjal.
Qe një dit do te behet mir ne ket kosv te lir.
ja perkdheli ftyren dhe nisi rrugen me marr.
i hutuar e i heshtur po ja than asni fjal .
janisin mem rrjedh lot sikur uj ne uj var pa nal.
kur ja kujtoj at ftyr e ato fjal .
qe ne zemer gjith do i mbaj deri sa te jam gjall
me nie shpres te fundit qe nie dit do te behet mir edhe per kta njerz
shpresa fundit jo nuk vdesss.


reffreni 3

Shpresa fundit jo nuk Vdes
Shpres fundit jeton ne ket mes
shpresa fundit jo nuk vdes
shpresa fundit jeton ne kta njerzMë Shumë Këngë Nga Tankilla:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë