Taste2
Taste2
Taste2
  • Emri i vërtetë:
  • Milot Hoxha
  • Vendlindja:
  • Kosovë
  • Jeton në
  • Kosovë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Taste2 është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Miloti apo Taste2 është një reper nga Prishtina qe ka bashkëpunuar me këngëtarë tjerë, mes tyre Elinel e TDS.

Më datë 3 Prill 2012, Elinel publikon videoklipin "Gett'o", në bashkëpunim me Taste 2. Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative.

Më datë 15 Dhjetor 2012, Taste2 publikon videoklipin "Na Jena", klip i cili është realizuar nga produksioni “PinkMoon”.

Më datë 21 Dhjetor 2012, Elinel publikon videoklipin "Iluzione", në bashkëpunim me Ibi-i The Real Mc & Taste2.

Më datë 23 Mars 2013, Taste2 publikon videoklipin "Po Pritoj". Kënga e cila ka një tekst mjaft karakteristik dhe flet për jetën e një përtaci tipik, është punuar nga vet reperi dhe nga Binakaj. Videoklipin e kësaj kënge të shkurtër me vetëm një repturë e ka punuar PinkMoon Creative.

Më datë 5 Prill 2014, Taste2 & Labinot Sponca publikojnë videoklipin "Badihavg". Muzika e këngës u punua nga 5ponca, ndërsa teksti u shkrua nga vetë Taste2. Me këtë këngë, Taste2 & Labinot Sponca marrin pjesë në SVFM 2014 në vitin 2014. Kënga flet për një person i cili nuk ka para, as punë, ndërsa në anën tjetër ai posedon një telefon të mirë.

Më datë 19 Qershor 2015, Taste2 publikon videoklipin "Pashtet". Teksti i këngës u shkrua nga Taste2.

Më datë 9 Prill 2016, Oborri & Taste 2 publikojnë videoklipin "Karrigat". Kjo është një këngë e painçizuar e grupit "Gjurmët” e cila nuk u lejua të publikohet për shkak të cenzurimit nga burokracia e viteve 80’.

Më datë 22 Tetor 2016, Taste2 publikon videoklipin "Po Du Me". Teksti i këngës u shkrua nga Taste2.

Më datë 21 Dhjetor 2016, Taste2 publikon videoklipin "Kthemu". Teksti i këngës u shkrua nga Taste2.

Më datë 10 Korrik 2017, 5ponca publikon videoklipin "Ka Edhe Ma", në bashkëpunim me Taste2.

Më datë 21 Gusht 2017, Taste2 publikon videoklipin "Veç Për Hatër". Teksti i këngës u shkrua nga Taste2.

Më datë 18 Qershor 2018, Taste2 publikon videoklipin "Prirje Per Dhirje". Teksti i këngës u shkrua nga Taste2.

Më datë 12 Gusht 2018, Taste2 publikon videoklipin "Vet".

Më datë 19 Gusht 2018, BimBimma & Taste2 publikojnë videoklipin "MVK".
Më datë 28 Shtator 2018, Taste2 publikon videoklipin "Jomlodh' (Plus18)". Teksti i këngës u shkrua nga Taste2.

Më datë 29 Dhjetor 2018, Taste2 publikon videoklipin "Relax!".

Në vitin 2018, Taste2 publikon albumin "1 Jet' ".

Më datë 22 Qershor 2019, Taste2 publikon videoklipin "V".

Më datë 27 Tetor 2019, Taste2 publikon videoklipin "Okamadon Gashi".

Në Shkurt 2020, Taste2 publikon albumin "Dele E Zez'".

Më datë 30 Qershor 2020, Taste2 publikon videoklipin "Skenda".

Në vitin 2021, Taste2 publikon albumin "Rapporter".

Më datë 6 Korrik 2023, Taste2 publikon videoklipin "Pa Refren!". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Taste2.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0