Më mbaj mend (për 1 muaj)

Taste2 & Labinot Sponca - Badihavg Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Badijava kurr s'rri...
Skom rape zero pik zero cent n'gjep po kom Iphone apet
Aftesi per shmek
Ton diten baj llafe kafe tu pi
Se me profesion jom BadihavG

Ankona se t'ardhmes i tutna lypi pun po mos me gjet
qdo dite un lutna
N' raki jom kronik, jom borgje deri nfyt
Borgjlit skan qka mem bo ma shum se mem myt
Edhe pse edu shum veten per veti e jap jeten
Gjith e kom lehte ska shanc me shti n3-ten
"qeshtu mo spo shkon "... Qdo dyten fjal thom
Kur vjen puna me protestu 100 pun i kom
E punt i kom llom si boksieri hunt 11-ten rund
Kur mes keq n;lloq e thirri baben tem kejt mi kryn punt

Ref..x2
Ton diten une flej rri pi
se me profesion jom BadihavG
Di mire me flejt po un kom me nejt
se jom BadihavG deri n'skej

Sja du kerkujt tkeqen po mvjen inati mi pa mire
rrej shum mire men shes lire
Shes edhe bole 1 ero e kom oren
hajt qe per 50 cent zgate doren
Jom puntor i madh po me punu se ha foren
..perderisa nuk e mshelin bastoren
Kur du muj me punu n'bank kejt kush jom e din
jena njoftu kur mthirrshin me pagu kredin
Kur kom rape kom shoqni kur skom rape ngaj dikuj permas me ju lipi, Ata sum kan po jon dosta t'mi tngusht
Jom shum shmeker, per shmek shkollen tkryme
Rekordin e kafiqav n'Guinnes book e kum thy
Se jom BadihavG me renome i shkollum nket lami
Kerkush sun um mun se jom i diplumum
Mzuni borgjlia nkafe mtha : "Po thu qe pare ski? "
I thash prej merzis sun po ti kthej jom tu pi
Jon dal edhe do fake badihavG kishe na po rrina
E knej tu punu i sheh kejt Prishtina

Ref.. x2
Ton diten une flej rri pi
se me profesion jom BadihavG
Di mire me flejt punen e kom me nejt
se jom BadihavG deri n'skej

Shantazh mkan bo po dojn mem shti me punu
(Parameno) po dojn mu mem shti paren me fitu
Kallxom ti mu mu qu nsabah me punu a shkohet
E sidomos kallxom t;honev a punohet
Tu kon se me flejt kur tqohesh me nejt
Me nejt deri sat lodhesh e apet me ra me flejt
Kom prirje per poza rri qfardo pozicioni
Mvjen marre se si puntor i madh mka dal zoni
M;kujtohet qe rrnojsha si king borgje tu hi
Jom kon i vetmi n rrug f**king badihavG
Tash po duhet me punu me perballu tortura
Nuk muj me bo mo as koleksion me fatura
M;shkoj ftyra t'njejten koh edhe profesioni
Miredita ja boj punes masi veq qashtu mpaska dal zoni.


Ky tekst u dërgua nga EgzonTaste2 & 5ponca
Renditja: Top 200
Publikimi: 05/04/2014
Festivali: SVFM 2014
Muzika: 5ponca
Teksti: Taste2
Ndriçimi: Lulzim Luigji Bejta
Kamera: Dritëro Mehmetaj & Nart Zeqiraj
Montazhi Dhe Korrigjimi I Ngjyrave: Kreshnik Shala
Kostumet: Yllka Brada
Regjia: Blerta Zeqiri
Skenari: Keka Kreshnik Berisha & Blerta Zeqiri
Inc & Masteri: Labinot Sponca
Rekuizitat: NightdesignstudioTaste2 & Labinot Sponca - Badihavg
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Badihavg".
3. Video është e këngës "Badihavg", por nuk këndohet nga Taste2 & Labinot Sponca.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Taste2:


Komente 0