Më mbaj mend (për 1 muaj)

Taste2 - Ingje-Man Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


1.
Sapo erdha nga Dursi
U ndala ke Kuksi
Makina me demtoj
Kerkova kaqavid' minusi
Ishte heret ne mengjes, sapo knonte knusi
Nje varikars me tha : tani vie busi
busi u ndal
Shoferit i thash "me fal
A mund te hy, por nuk e di ku dal"
Brenda u futa, valigjen afer veti
Shpresoj qe ne kufi, te qelloj Ismeti
Erdhem te kufiri, pasaportat gati
Ismeti nuk qelloj, por aj kar Murati
Tash si ti'a bej, ku ta le valigjen
Nje plake mu me tha, ama mu me inxhen

Ref:
Inxhe, inxhe, ma kthe ti at valigje
Nuk ta kthej, sti pshurri ato ligje

Inxhe, inxhe, ma kthe ti at valigjje
Badihava e ki, ti thej un ato ligje

Me gezoj fati, shpetova nga Murati
Ingja stoike, vigjilente ishte gati
inxh'ja mbylli syrin, kur kaluam kufirin
nxurri telefonin, dhe fliste me te birin
M'kishte zen gjumi, u zgjova ne panik’
Simbas gjitha gjasave, ingja kishte ik
Pyeta shoferin, inxh'ja ku u ndal?
Ma kishte len nje leter, bir ma be hallall
Zbrita nga busi, takova nje te ri
Me propozoj, ta nuhas nje vi
Vin e provova, ai ishte malli im
tha;"E kam shpreblim nga gjyshja e gjyshit tim"
E luta djaloshin, t’ma cakton nje takim
Tha : don takim me gjysen? Ti qenke shum trim

Ref;
Inxhe, inxhe, ma kthe ti at valigje
Nuk ta kthej, sti pshurri ato ligje

Inxhe, inxhe, ma kthe ti at valigjje
Badihava e ki, ti thej un ato ligje

Bashk me djaloshin, arritem ke pallati
U habita kur i pash s'bashku, inxh'ja dhe Murati
I thash: inxhe, inxhe, ma kthe mu at valigje
Tha: ik mër kriminel, s’ti pshurri ato ligje
U bera skandaloz, 3 persona mu versulen
Me kapen, para inxhes, ne gjunje me perkulen
M’tha: mallin e ke t’mire, me propozoj biznis
Ose bashkpunim, ose vdekjen ta kurdis
S’pata rrugdalje, bashkpunimim e pranova
Perveq Ismetit dhe Muratin e njoftova
Dhe aty filloj biznisi nderkombetar
Qe te gjith se bashku shqiptar dhe kosovar
Taste2
Publikimi: 07/09/2019
Orkestrimi: Plisbeats
Repture E Vitit 1997Taste2 - Ingje-Man
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ingje-Man".
3. Video është e këngës "Ingje-Man", por nuk këndohet nga Taste2.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Taste2:


Komente 0