Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Tatiana Isai - Une Biri Yt  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  7

Komente

Asnjë Koment

01/12/1982

1982-11-30T23:00:00+00:00

Pjesëmarrëse në

Festivali i 21-të në RTSH
Unë biri yt, Kosovë t'i njoh dëshirat e heshtura
Erërat e tuat e fjetura me shekuj
Un biri yt, Kosovë t'i njoh gëzimet
T'i njoh gëzimet, vuajtjet, vdekjet
T'i njoh lindjet e bardha ëndrrat e tua
T'i njoh caqet e tua
Më mirë se kush do tjetër
T'i njoh aty moj i lartë

Unë biri yt, Kosovë
Ta di gjakun që të vlon në gji
Kur tanë ke këngëve
Ç'varros në t'i ta tij

Ta këndova këngën më të bukur në mituri
Që e di kam më këndu për prita të balli
Dhe be tu dhe jam në e bukë në njërzvet mijë
Dhe në zjarr i në po t're si më Atdhe
Se syri, s'kam më tha luj as shekuj në gocë i shkoj
Pra rritur në lulë
pritur t'i sa pjeshka
Shkujë emri timë nën qiellin kënga sot

Unë biri yt, Kosovë
Ta di gjakun që të vlon në gji
Kur tanë ke këngëve
Ç'varros në t'i na tij


Më Shumë Këngë Nga Tatjana Isaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet