Më mbaj mend (për 1 muaj)

Taulant Bajraliu - Oh Gurbet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Qysh kur dola ne gurbet
Isha shun i rri, ndoshta sdashta
Por u msova me jetu nvetmi
Vet po duhet buk me ba sofra mu pom han
Me kan nshpi bashk me nanen zemra po ma don.

Ohh gurbet ohh gurbet un krejt ndryshe tkam endrru
Ah moj nan koh kalon un larg teje me jetu
Ah moj nan e dashnja nan
Ah moj nan moj zan

Mbran un thirra ntelefon sa shum jam merzit
Ah kur degjova zanin tan oj nan oj nan
Me lot jan mbush syt

Kur me tha more bir tma bojsh mu hallal
Se jam plak mjera nana ndoshta sme gjan gjall×2


Ohh gurbet ohh gurbet un krejt ndryshe tkam endrru
Ah moj nan koh kalon un larg teje me jetu
Ah moj nan e dashnja nan
Ah moj nan moj zan ×2

Ky tekst u dërgua nga Rexhepi.fPublikimi: 04/12/2017


Taulant Bajraliu - Oh Gurbet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Oh Gurbet".
3. Video është e këngës "Oh Gurbet", por nuk këndohet nga Taulant Bajraliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

1

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Taulant Bajraliu:


Komente 0