Më mbaj mend (për 1 muaj)

Taulant Bajraliu - Lulet E Dashnis Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  9

Krejt i kisha dhan
Krejt i kisha dhan
Kjo lamtumira
Andërr me u kan

Kjo e vertet
Po ma merr ket jetë
S'ma pranon shpirti
e zemra e shkret

2X
Paskee qenë, paskee qenë
Helm i jetës tem


Ref.
Ato lulet e dashnis
Sot po thahen prej tradhtis
Merri ti sa nuk jan tha
Memi pru mbi varr

A m'ke dasht najher
Ah kurr s'më ke dasht
Një lotë në sy
Jo nuk ta pash

Sa ftoft ti pom len
Zemëen po ma then
Hajt se vjen dita
E zoti ta kthen

2X
Paske me qenë, paskee me qenë
Helm i jetës tem

Ref.


Ky tekst u dërgua nga ZikaTaulant Bajraliu
Renditja: Top 200
Publikimi: 30/09/2018
Muzika: Egzon Bajraliu
Teksti: Kreshnik Avdiu
Orkestrimi: Egzon Bajraliu
Video Produksioni: MProduction


Taulant Bajraliu - Lulet E Dashnis
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lulet E Dashnis".
3. Video është e këngës "Lulet E Dashnis", por nuk këndohet nga Taulant Bajraliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Taulant Bajraliu:


Komente 0