A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Taulant Gjoka - Ti Je Ajo


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

23/05/2010

2010-05-23T00:00:00

Participating in

Top Fest 7


E di,je ti,
je e vetmja ajo qe me frumezon
harroj çdo gje
me a to sy
kur ti me shikon
nga lotet dolen fjale
nga fletet shkrova fjale
ne sy ti me shiko
trishtimin ma largo
tani nuk ka rendsi
mjafton qe un ta di
gjithçka qe deshiroj
tu t'puth e t'ledhatoj.

Diku lart do shikoj
atje ku koha do ndaloj
ritmin pas un do ta kthej
dhe do rrembej
puthejt qe su ndalen kurre
dhe mengjesi ledhaton
prekjen tende mbi lekure
qe kurre nuk mbaron.

Je ti ajo qe me ploteson
ne çdo minut dhe ne çdo dit
qe po kalon
te shikoj ne sy, besoj
asgje nuk me ndalon nga ty
nuk me ndalon
tani mbyll syt degjo
dhe fjalet qe ti kam thene
mos i moho
ti e di asgje s'kerkoj
te desha,te dua
dhe prap un do vazhdoj
(x2)

Ҫudi kur sje ti,çdo gje me duket
sikur ndalon,
mbyll syt serisht ti
vjen si nje tjeter emocion
sado moment qe them
perfekt nuk mund te jem
çdo gje do rrezikoj
me ty gjithçka sfidoj
shkakton vetem nje fjale
momenti ideal
te them ty se çfar ndjej
ne fjal qe nuk e gjej.

Diku lart do shikoj
atje ku koha do ndaloj
ritmin pas un do ta kthej
dhe do rrembej
puthejt qe su ndalen kurre
dhe mengjesi ledhaton
prekjen tende mbi lekure
qe kurre nuk mbaron.

Je ti ajo qe me ploteson
ne çdo minut dhe ne çdo dit
qe po kalon
te shikoj ne sy, besoj
asgje nuk me ndalon nga ty
nuk me ndalon
tani mbyll syt degjo
dhe fjalet qe ti kam thene
mos i moho
ti e di asgje s'kerkoj
te desha,te dua
dhe prap un do vazhdoj
(x2)


Lyrics submited by Alba


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019